Sieć sklepów Rossmann wprowadza automaty do napełniania butelek

Sieć sklepów Rossmann w Czechach postanowiła przetestować automaty do napełniania butelek. Chcą tym zachęcić klientów do wielokrotnego wykorzystywania plastikowych butelek oraz zminimalizowania ilości produkowanych śmieci.
Zobacz wideo

Sieć sklepów Rossmann w Czechach wprowadza automaty do napełniania butelek

W czeskich sieciach drogerii Rossmann zrobiono duży krok w stronę ekologii. Rozstawiono bowiem testowe automaty we współpracy z firmą Henkel. Dzięki maszynom można uzupełnić własne butelki płynami popularnych marek. Póki co, do wyboru jest płyn do mycia naczyń, do prania, płukania tkanin, szampony do włosów czy żele pod prysznic. Póki co, z tej innowacji mogą korzystać mieszkańcy Pragi, Brna, Liberca, Czeskich Budziejowic i Pardubic.

Sklepy Rossmann w Czechach promują bycie eko

Chcąc skutecznie rozpromować tę akcję i zachęcić ludzi do korzystania z automatów, czeski oddział Rossmann wysłał do wybranych klientów paczki z pustymi butelkami wielokrotnego użytku, by mogli oni napełnić butelki odpowiednimi płynami odwiedzając popularną drogerię.

Aby napełnić butelkę, wystarczy umieścić odpowiednią końcówkę w szyjce butelki i wcisnąć przycisk. Kiedy automat odmierzy odpowiednią pojemność, sam zatrzyma proces nalewania. Na każdym takim urządzeniu znajduje się instrukcja obsługi oraz ekran, na którym wyświetlana jest animacja z praktycznymi wskazówkami.

 

Jak informuje portal whitemad.pl, po kontakcie z rzecznik prasową sieci Rossmann w Polsce, póki co, nie jest planowane wprowadzenie takich rozwiązań w naszym kraju.

Więcej o: