Największe wpadki i zaskoczenia na królewskich ślubach

Królewskie śluby to wydarzenia, które śledzone są przez cały świat. Planowane miesiącami, tak by nic nikogo nie zaskoczyło, a mimo to zdarzają się w ich trakcie nieprzewidziane sytuacje. Sprawdź, jakie wpadki zdarzyły się podczas ceremonii królewskich zaślubin.

Nawet pomimo ogromnej ilości ludzi przygotowujących ceremonie i wesele, jak i dużej kwoty pieniędzy przeznaczonej na ten wielki dzień, mogą przydarzyć się wpadki. Zdarzały się one nawet na królewskich ślubach. Sprawdź, co zaskoczyło młode pary!

Rodzina królewska to doskonale działająca firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Zobacz wideo

Ślub Elżbiety II i Księcia Filipa

Dzisiaj królowa Elżbieta uchodzi za symbol monarchii i królewskiej postawy. Mało kto wie, że i jej nie ominęła niespodziewana sytuacja zaraz przed ślubem. Fryzjer królewski złamał niechcący tiarę tuż przed ceremonią! Jubiler musiał szybko ją naprawić, by mogła pojawić się głowie Królowej w nienaruszonym stanie. Na szczęście udało mu się to, a Elżbieta II wyglądała tego dnia olśniewająco. 

Ślub Księżnej Diany i Księcia Karola

Tiara była uciążliwym elementem kreacji także dla Księżnej Diany. Była jednocześnie atrybutem panny młodej w postaci czegoś pożyczonego, pochodziła bowiem z XVIII wieku i należała do jej rodziny. Była jednak za mała na głowę Diany i powodowała ucisk, który doprowadził księżną do bólu głowy. Czy był on zwiastun niepowodzenia małżeństwa? Oprócz tego suknia Diany mocno się pogniotła w trakcie przejazdu samochodem, a oboje przyszłych małżonków pomieszało słowa przysięgi. 

Ślub Kate Middleton i Księcia Williama

Zaskoczenia nie ominęły podczas ślubu także Kate Middleton i Księcia Williama. Pan młody miał problem z włożeniem na palec przyszłej księżnej pierścionka, który był w nieco mniejszym rozmiarze, by się nie zsuwał. Po kilku sekundach grozy, obrączka wsunęła się jednak na palec Kate. Po ceremonii, młoda para pojawiła się na balkonie, gdzie pozdrowiła publikę. W oczy rzuciła się wtedy mała druhna, której mina rozśmieszyła wszystkich. Nie wyglądała na zadowoloną, co zabawnie kontrastowało z uśmiechami całej reszty.

Ślub Meghan Markle i Księcia Harry'ego

Eksperci twierdzą, że faux-pas w trakcie ceremonii zaślubin popełnił amerykański biskup. Jego przemowa była niezwykle ekspresyjna i swoim charakterem nie wpisała się w angielską tradycję i smak. Pojawiły się też głosy, że sukienka Meghan nie była odpowiednio dopasowana - marszczyła się i odstawały jej rękawy. Tłumaczono to utratą kilogramów przez pannę młodą na kilka dni przed wielkim dniem, ze względu na przedślubny stres.

Ślub Księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka

Wnuczka Elżbiety II stanęła na ślubnym kobiercu w 2018 roku. Na ślubie pojawiła się plejada gwiazd, jak i Kate Middleton z księciem Williamem. Przez moment oczy wszystkich skierowane były jednak na 15-letnią Louise Windsor, córkę księcia Edwarda i Zofii, hrabiny Wessex. Podczas wejścia do kościoła, wiatr zawiał tak mocno, że odsłonił jej majtki! Bieliznę nastolatki zobaczyli wszyscy goście, a zdjęcia i nagrania szybko obiegły internet.

Więcej o: