Emma Watson namawia do kupowania używanej odzieży. "Małe zmiany mogą zrobić ogromną różnicę"

Emma Watson, aktorka znana m.in. z serii filmów o Harrym Potterze, jest zanieokojona zmianami klimatu i postanowiła wykorzystać swoją popularność w słusznym celu. Na swoim profilu na Instagramie, aktorka namawia fanów, by nie kupowali nowych ubrań w sieciówkach, a szukali perełek w second handach.

Emma Watson stała się międzynarodową gwiazdą dzięki roli Hermiony Granger w filmach o przygodach Harry'ego Pottera. Aktorka w słusznej sprawie wykorzystuje swoją popularność i od lat aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska. Na swoim koncie ma m.in. autorską, ekologiczną kolekcję ubrań dla marki People Tree, która swoją premierę miała w 2011 roku. 

Jakie są najbardziej palące problemy dotyczące ekologii? Odpowiedź znajdziesz w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Emma Watson namawia do kupowania używanej odzieży

Emma Watson, we współpracy z pewną marką, opublikowała post na Instagramie, w którym uświadamia, jaki wpływ na planetę ma przemysł odzieżowy. Emma wyjaśnia, że produkowanie nowych ubrań znacznie zwiększa emisję dwutlenku węgla do atmosfery i przekonuje, że kupowanie ubrań z drugiej ręki może przyczynić się do ratowania Ziemi. Przy okazji Emma Watson promuje stronę internetową, na której można wyszukać modne ubrania "z drugiej ręki".

Nasze szafy wpływają na planetę i klimat bardziej, niż moglibyście sobie wyobrazić (...). Niewielkie zmiany (...) mogą mieć ogromną różnicę

- pisze Emma Watson.

Fanom aktorki bardzo spodobała się ta inicjatywa i nie szczędzili pozytywnych słów w komentarzach pod postem. - Dziękuję za zwiększanie świadomości w tak ważnym temacie. Musimy zacząć dbać o to, kto produkuje nasze ubrania, z czego są wykonane i jaki jest ich wpływ na środowisko - czytamy. 

 

Zmiany klimatyczne, których tragiczne skutki dostrzegamy coraz częściej, sprawiają, że coraz więcej znanych osób pragnie zwracać uwagę na ten poważny problem. Niedawno, Joaquin Phoenix zdecydował się, że na wszystkie gale 2020 roku będzie chodził w tym samym garniturze, a teraz również Emma Watson na swoim Instagramie przekonuje, że minimalizując ilość kupowanych ubrań, możemy przyczyniać się do poprawy klimatu.

Więcej o: