Starbucks rusza z ekologiczną akcją #Reuse4Earth i rozdaje kawowe fusy za darmo

Sieć Sturbucks Polska ruszyła właśnie z ekologiczną akcją, w ramach której rozdaje za darmo fusy po kawie. Jak wykorzystać takie fusy we własnym domu? Podpowiadamy!

Coraz częściej słyszy się o różnych, ekologicznych akcjach, które na celu mają poprawę kondycji naszej planety. Chętniej wykorzystujemy ponownie produkty, które wcześniej bez zastanowienia wyrzucaliśmy do kosza. Ostatnio, z bardzo ciekawą akcją ruszyła sieć kawiarni Starbucks.

Zobacz wideo

Starbucks rozdaje kawowe fusy za darmo

Na Facebooku Starbucks Polska pojawiła się informacja o nowej akcji #Reuse4Earth, w ramach której, w kawiarniach Starbucks otrzymać można za darmo fusy z kawy do ponownego wykorzystania.

Do czego można wykorzystać fusy? Odpowiadamy! Kawowe fusy idealnie nadają się do pielęgnacji ciała, możesz wykorzystać je jako peeling lub maseczkę do włosów. Zastosujesz je też jako nawóz dla roślin. Fusy dostaniesz od nas za darmo. Weź je z koszyka na fusy lub poproś o nie naszych baristów #Reuse4Earth

- czytamy na Facebooku Starbucks Polska.

Co zrobić z fusami po kawie?

Fusy po kawie mają szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji ciała, jak i gospodarstwie domowym. Z takich kawowych fusów można nie tylko wykonać peeling do ciała, lecz także nawóz do kwiatów czy użyć do czyszczenia garnków. 

Peeling kawowy świetnie radzi sobie z cellulitem. Pobudza krążenie i skóra łatwiej się dzięki temu regeneruje. Do jego wykonania potrzebujesz:

  • 1/4 szklanki cukru trzcinowego,
  • 1/2 szklanki kawy,
  • olej kokosowy lub oliwa z oliwek.
Więcej o: