Chiński Nowy Rok 2020 - rok szczura. Co oznacza i kiedy się rozpoczyna?

Wielkimi krokami zbliża się Chiński Nowy Rok. To najważniejsze święto w kalendarzu chińskim przypada w tym roku na sobotę 25 stycznia. Na czym polega chińskie Święto Wiosny i jakie zwierzę patronuje mu w tym roku?

Data Chińskiego Nowego Roku jest ruchoma, a wyznacza się ją na podstawie kalendarza lunarnego. Wigilia nowego roku wypada 24 stycznia 2020. Sprawdź, jak jest obchodzone to święto i czym różni się od naszego sylwestra?

Aplikacje mobilne na nowy rok. Sprawdź:

Zobacz wideo

Chiński Nowy Rok - kiedy i jak jest obchodzony?

W Chinach nowy rok nazywany jest też Świętem Wiosny, ze względu na to, że kojarzy się ze zmianą i nadzieją. Trwa aż 15 dni i jest obchodzony pod koniec stycznia. W tym roku przypada na 25 dzień miesiąca. Przygotowania trwają na długo przed nadejściem święta. Chińczycy zaczynają od generalnych porządków, które mają na celu wypędzić złe duchy mijającego roku. Odbywają się też liczne uroczystości - parad, koncerty, znane na całym świecie i przyciągające rzeszę turystów. 

25 stycznia 2020 - pierwszy dzień roku Szczura

Chińczycy bardzo przywiązani są do swojego horoskopu składającego się z 12 zwierzęcych znaków. W tym miesiącu pożegnamy rok Świni, witając jednocześnie Szczura. Dodatkowo żywiołem dominującym jest metal. Co to oznacza? Szczur to bardzo wymagający znak, dlatego rok pod jego znakiem może być pełen wyzwań. By pomyślnie ułożyły się wszystkie nasze plany musimy włożyć w nie dużo pracy i wysiłku. Przygotuj się na zmiany. Mogą dotyczyć zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Jedno jest pewne, szczur sprzyja osobom skoncentrowanym na swoim celu i realistycznie podchodzącym do życia. Astrologowie ostrzegają, że nadchodzący rok może być pełen stresów i nieoczekiwanych zmian, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i skrupulatnie wypełniać swoje obowiązki. Jeżeli chodzi o relacje, szczur raczej sprzyja rodzinie i przyjaźni. Może się jednak zdenerwować, jeśli twoje intencje nie są szczere. Metal sprawia, że szczur jest twardy i bezwzględny, dlatego nie możemy liczyć na jego pobłażliwość. Jednak jeśli będziemy ostrożni, wszystko ułoży się po naszej myśli. 

Więcej o: