Do kiedy trwa karnawał? Niestety jest on krótszy niż w ubiegłym roku

Karnawał to czas zabaw i balów, który rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Od tego momentu następuje czas wielkiego postu, który przygotowuje nas duchowo do Wielkanocy.
Zobacz wideo

Jak się okazuje w 2020 roku karnawał jest krótszy, niż w ubiegłym roku. Karnawał rozpoczął się 6 stycznia i potrwa do wtorku 25 lutego. Najwięcej zabaw organizowanych jest w ostatnim tygodniu karnawału, a dokładniej od Tłustego Czwartku, który w tym roku wypada 20 lutego.

Kiedy kończy się karnawał? W Tłusty Czwartek zaczyna się najpopularniejszy na świecie karnawał w Rio

To właśnie w czwartek organizowany jest największy i najbardziej popularny karnawał na świcie - w brazylijskim Rio de Janeiro. Karnawał kończy się w ostatki, które wypadają we wtorek 25 lutego, na dzień przed Środą Popielcową.

 

Słowo karnawał pochodzi od włoskiego carnevale, które można tłumaczyć jako "pożegnanie mięsa". Podobne słowo pojawiło się w łacinie oraz językach hiszpańskim i rumuńskim. Wszystkie one mają symbolizować czas wystrzegania się spożywania mięsa w trakcie wielkiego postu. Przygotowania do Wielkanocy poprzedzały jednak zabawy związane z obrzędami odnoszącymi się do kultu płodności. Zabawy przed postem miały gwarantować lepsze zbiory w nadchodzących miesiącach.

Więcej o: