Kolacja walentynkowa. Słodkie desery pełne afrodyzjaków

Naturalne afrodyzjaki zawarte w deserach działają niczym eliksir miłości. Nie może ich więc zabraknąć podczas walentynkowej kolacji. Podpowiadamy, na jakie składniki postawić w walentynkowy wieczór.

Żaden walentynkowy wieczór nie może obejść się bez romantycznej kolacji we dwoje. Podczas tej kolacji nie może natomiast zabraknąć afrodyzjaków, które skutecznie podkręcającego miłosną atmosferę. Swoją nazwę, afrodyzjaki, zawdzięczają greckiej bogini miłości Afrodycie, która słynęła podobno z pobudzającej zmysły potrawy na bazie kaszy jaglanej i miodu.

Zobacz wideo

W czym tkwi sekret afrodyzjaków?

Działanie afrodyzjaków spowodowane jest zawartymi w nich składnikami, które wpływają na organizm człowieka, co doskonale widać na przykładzie przypraw zaliczanych do afrodyzjaków (chili, kardamon, kurkuma czy gałka muszkatołowa), które dodają energii i poprawiają samopoczucie.

Afrodyzjaki na walentynkowy deser

Szykując walentynkowe słodkości na deser, nie zapomnij użyć do ich przygotowania afrodyzjaków, które podkręcą romantyczną atmosferę. Oto 4 naturalne afrodyzjaki idealne do każdego deseru:

Granat (jego kolor zdradza powodzenie w miłości)

Czekolada (pobudza zmysły i poprawia nastrój)

Chilli (idealny dodatek do czekolady - rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje lepszy przepływ krwi)

Miód (zapewnia doskonałe samopoczucie)

Więcej o: