Jak schudnąć po 40-tce? 5 niezawodnych rad

Wraz z nowym rokiem postanowiłaś, że wrócisz do formy? Boisz się, że po 40-tce zrzucenie zbędnych kilogramów nie będzie już tak proste? Skorzystaj z 5 niezawodnych rad, które pomogą Ci schudnąć w każdym wieku.

Masz w planach dietę i wprowadzenie regularnych ćwiczeń, by schudnąć? Boisz się, że w związku z tym, że jesteś już po 40-tce, odchudzanie nie będzie łatwe? Dzięki tym 5 radom, zrzucanie zbędnych kilogramów stanie się łatwiejsze, niezależnie od wieku.

Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi. Wypróbuj:

Zobacz wideo

Jak schudnąć po 40-tce? Zrezygnuj z tak zwanej diety-cud

Jeżeli kolejny raz zamierzasz wypróbować nową dietę-cud, która zakłada bardzo małe porcje lub jedzenie tylko jednego produktu, lepiej od razu odpuść. To nie jest dobra droga do wymarzonej sylwetki, ale wręcz przeciwnie, do szybkiego efektu jo-jo. Zamiast tego, wybierz się do dietetyczki lub sama poczytaj o tym co składa się na zdrowy i zbilansowany tryb życia. Powoli zacznij wprowadzać dobre nawyki do swojego życia. 

Jak schudnąć po 40-tce? Stwórz wersję fit swoich ulubionych dań

Nie wyobrażasz sobie życia bez swoich ulubionych, często bardzo kalorycznych dań? Pomyśl jak możesz je odmienić, by były zdrowsze i lżejsze. Dzięki temu nie odczujesz aż tak bardzo, że jesteś na diecie, a twoje posiłki nadal będą smaczne. W ten sposób łatwiej przestawisz się na zdrowy tryb życia.

Jak schudnąć po 40-tce? Kontroluj węglowodany

Po 40-tce łatwiej przybieramy na wadzę, bo nasz organizm jest bardziej odporny na działanie insuliny, co mocno utrudnia schudnięcie. Warto więc zwrócić uwagę na ilość spożywanych węglowodanów. Zamień białe pieczywo na pełnoziarniste. Zwróć też uwagę na ilość owoców, którą spożywasz. Chociaż mają wiele witamin, to zawierają też sporą ilość cukru. Staraj się spożywać jak najwięcej produktów o niskim indeksie glikemicznym.

Jak schudnąć po 40-tce? Zacznij regularnie się ruszać

Niestety po 40-tce nasz metabolizm bardzo zwalnia. By podkręcić tempo trawienia i spalania, wprowadź do swojego kalendarza regularne ćwiczenia. Znajdź aktywność, która sprawi ci najwięcej przyjemności. Może taniec lub joga będą lepsze niż siłownia? Jeśli masz psa, korzystaj i zabieraj go na długie spacery. Dotlenisz się i będziesz mieć więcej energii, a jednocześnie spalisz nadmiar spożytych kalorii.

Jak schudnąć po 40-tce? Pij dużo wody

Po 40-tce woda zaczyna łatwiej gromadzić się w organizmie. Czujemy się wtedy ociężąłe i spuchnięte. Procesowi sprzyja odwodnienie. Dbaj o to, by regularnie popijać w ciągu dnia wodę. Zmniejszy ona łaknienie, jednocześnie przyśpieszając metabolizm. Dzięki temu łatwiej i szybciej schudniesz. 

Więcej o: