Fani niezadowoleni z rozmiarówki nowej kolekcji Beyonce. "To rozczarowujące"

Beyonce we współpracy z marką adidas stworzyła nową kolekcję sportowych ubrań IVY PARK. Mimo ogromnego zainteresowania - ubrania wyprzedały się w ekspresowym tempie - nie obyło się bez krytyki. A wszystko za sprawą rozmiarówki.

Kolekcja IVY PARK x adidas, którą zaprojektowała Beyonce miała premierę 18 stycznia 2020 roku i rozeszła się w mgnieniu oka. Mimo że wielu fanów oszalało na punkcie nowej kolekcji, nie obyło się bez krytyki. Wszystko za sprawą rozmiarówki, która według konsumentów wykluczała osoby o większych rozmiarach.

Zobacz wideo

Kolekcja IVY PARK x adidas - opinie fanów podzielone

Ubrania z nowej kolekcji IVY PARK x adidas stworzone przez Beyonce dedykowane były zarówno kobietom jak i mężczyznom. W linii znalazły się m.in. sportowe bluzy, spodenki, biustonosze sportowe, czapki oraz buty. Ubrania w kolekcji były w rozmiarach od XS do XL, czyli takiej, jaką najczęściej możemy znaleźć w sieciówkach. Mimo pięciu dostępnych rozmiarów, internauci narzekali jednak, że gwiazda nie pomyślała o osobach plus size, które noszą większe rozmiary niż XL. Kolekcje porównano także do linii bielizny Savage x Fenty, której rozmiarówka kończyła się na rozmiarze XXXL.

To rozczarowujące, że kobieta, która uczyniła to częścią swojej marki świadomie wykluczyła osoby o dużych rozmiarach ze swojej sportowej kolekcji

-  napisała jedna z internautek.

Aby pokazać, że kolekcja jest skierowana również dla kobiet o większych kształtach, ciężarna modelka plus size - Ashley Graham - opublikowała na swoim Twitterze film, na którym przymierza i ocenia linię zaprojektowaną przez Beyonce. 

Gratulacje @beyonce Ta kolekcja #ivyparkxadidas jest wszystkim! Będę w niej chodzić, gdy tylko będę mogła!

- napisała modelka.

Więcej o: