Zakładasz biały stanik pod białą bluzkę? Sprawdź, jakie wpadki modowe zalicza każda z nas

Biały stanik pod białą bluzkę? Prześwitujące majtki? Sprawdź, jakie modowe wpadki zdarzyło się popełnić każdej z nas. Może nadal ci się zdarzają? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości odnośnie tego, co w stylizacji wypada, a co nie.

Lubisz próbować nowych rzeczy w modzie i eksperymentować ze stylizacją? Zastanawiasz się, czy nie popełniasz przypadkiem modowej wpadki? Podpowiadamy, czego na pewno lepiej w stylizacjach unikać!

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja 30-latki? Podpowiedzi makijażystki

Biały biustonosz pod jasną bluzką 

Choć wydawać by się mogło, że biały biustonosz idealnie zleje się z bluzką w tym samym kolorze i nie będzie prześwitywał, zwykle efekt jest odwrotny. Każdy biały element garderoby ma delikatnie inny odcień i sprawia to, że stanik jest mocno widoczny pod bluzką. Lepiej wybierz bieliznę w cielistym kolorze, która zdecydowanie lepiej skomponuje się z białą górą stylizacji. Zwróć też uwagę na rodzaj ramiączek. Te gładkie będą lepiej przylegać do ciała, ozdobne i koronkowe mogą prześwitywać.

Zobacz: Modne, gładkie bluzki!

Nieumiejętne mieszanie faktur i wzorów

To prawda, że ostatnio w modzie jest odważne łączenie deseni, nawet takich jak paski z grochami, co kiedyś uważane było za totalne faux-pas. Warto jednak dwa razy przemyśleć czy ekstrawaganckie połączenie faktycznie dobrze wygląda. Inaczej narażamy się na mocne przerysowanie i nieco groteskowy efekt. Nie będzie dobrze wyglądać też łączenie ze sobą ciężkich materiałów, na przykład sztruksowych spodni i bluzki z weluru

Zbyt ciasna koszula lub spodnie

Niestety często kupujemy ubrania bez mierzenia i dopiero w domu okazuje się, że ledwo się dopinają. Z lenistwa nie wymieniamy ich na większy rozmiar, mając nadzieje, że nikt tego nie zauważy. To zdecydowanie błąd, bo rozchodząca się w okolicy biustu koszula czy na siłę zapięte spodnie po pierwsze nie są wygodne, a po drugie wyglądaj nieestetycznie i często po prostu śmiesznie. Wybieraj ubrania, które dobrze leżą, a w ten sposób unikniesz modowych wpadek. 

Zbyt mocny makijaż

Na specjalne okazje chcemy wyglądać olśniewająco, dlatego decydujemy się na mocniejszy niż zwykle makijaż. Najczęściej popełnianym makijażowym błędem jest mocne podkreślenie jednocześnie ust i oczu. Takie połączanie daje efekt przerysowania i nie wygląda korzystnie. Pamiętaj o podstawowej zasadzie makijażu - zdecyduj się albo na mocny makijaż ust, albo oka. 

Sprawdź: Modne majtki Tommy Hilfiger!

Więcej o: