Pamiętasz Pippi Langstrumpf? Zobacz, jak dzisiaj wygląda aktorka wcielająca się w postać

Rude warkocze, piegi i buty jak u klauna? Taki opis może dotyczyć tylko jednej postaci, a jest nią Pippi Langstrump. Sprawdziliśmy, jak dzisiaj wygląda aktorka, która wcieliła się w kultową postać.

Pippi Langstrump to fikcyjna postać, główna bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. W 1969 zaczął emitowany zaczął być serial powstały na podstawie książki, a Pippi zagrała w nim Inger Nilsson. Zobacz, jak dzisiaj wygląda aktorka.

Marcela Leszczak była u fryzjera. Zmieniła fryzurę! Sprawdź:

Zobacz wideo

Kultowa bajka Pippi Langstrump

Pippi Langstrump to postać niewątpliwie kultowa. Wszyscy pamiętamy jej rude włosy, splecione w warkoczyki i charakterystyczne piegi. Nosiła krótką sukienkę i za duże buty, które wyglądały jak pożyczone od klauna oraz opadające pończochy, którym zawdzięcza swój pseudonim - Pończoszanka. Jej ojciec był marynarzem, który ciągle żeglował, a mama nie żyła. Mieszkała ze swoją małpką i koniem. Dziewczynka była pełna energii, odważna i bystra, zdarzało się jej opowiadać niestworzone historie i doprowadzać do niezręcznych sytuacji. Jej bezpośredniość obnażała powierzchowność dorosłych, Pippi była szlachetna i pomocna. W serialu emitowanym od 1969, w rolę Pończoszanki wcieliła się szwedzka aktorka Inger Nilsson. Kiedy zaczęła grać, miała 9 lat. Ostatnio dla programu Pytanie na śniadanie stacji TVP udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że nigdy nie przeczytała książki Astrid Lindgren:

Mam oczywiście wszystkie książki o przygodach Pippi i to chyba we wszystkich językach. Nawet sama Astrid podarowała mi parę, ale nigdy ich nie przeczytałam, ponieważ jak nagrywaliśmy serial miałam zabronione, a później straciłam zainteresowanie.

Aktorka opowiedziała także, że to jej ojciec usłyszał o castingu do serialu i zapytał córki, czy chciałaby zagrać. Ona, bez większego namysłu, powiedziała, że chętnie i tak to się zaczęło. Zobaczcie jak dzisiaj wygląda Inger Nilsson. Poznalibyście aktorkę, która grała Pippi?

 
Więcej o: