BAFTA 2020. Księżna Kate zachwyciła kreacją sprzed ośmiu lat

Księżna Kate pojawiła się na gali przyznania brytyjskich nagród filmowych. Na tę okazję, zgodnie z prośbą organizatorów, wybrała suknię, którą miała na sobie już 8 lat temu.
Zobacz wideo

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (ang. British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) to organizacja, która co roku przyznaje nagrody w dziedzinie filmu, telewizji oraz mediów interaktywnych (gier komputerowych). Na wydarzeniu każdego roku pojawiają się największe nazwiska świata show biznesu. Księżna Kate również kontynuowała tradycję i po raz kolejny pojawiła się na ceremonii wręczenia nagród.

BAFTA 2020 w duchu zero waste

Uczestnicy tegorocznej gali zostali poproszeni przez brytyjską akademię o zrezygnowanie z nowych kreacji na rzecz tych, które już kiedyś mieli na sobie. Akademia chciała w ten sposób poprzeć ideę zero waste, której celem jest generowanie jak najmniejszej ilości odpadów.

BAFTA 2020. Kate Middleton w sukni sprzed ośmiu lat

Na tegoroczne rozdanie nagród BAFTA, księżna Kate wybrała białą kreację Alexandra McQueena ze złotymi zdobieniami w barkowym stylu. Kreację uzupełniła złotym puzderkiem, biżuterią Van Cleef and Arpels oraz klasyczną fryzurą w stylu updo. W tej samej kreacji Kate Middleton zaprezentowała się już w 2012 roku, podczas Diamond Jubilee Royal Tour. Trzeba przyznać, że księżna prezentowała się naprawdę zjawiskowo.

 
Więcej o: