Scarlett Johansson, Natalie Portman, Gwyneth Paltrow - gwiazdy, które mają polskie korzenie

Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Gwyneth Paltrow to gwiazdy światowego formatu, które podziwiamy na wielkim ekranie, w międzynarodowych produkcjach. Wiedzieliście, że mają polskie korzenie?

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Scarlett Johansson

Scarlett Johansson to aktorka znana między innymi z produkcji takich jak Vicky Christina Barcelona czy Avengers. Okazuje się, że może pochwalić się polskimi korzeniami. Jej rodzina, wywodząca się z polsko-rosyjskich Żydów musiała wyemigrowac z Polski w trakcie II wojny światowej. 

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Natalie Portman

Natalie Portman sławę zdobyła dzięki roli w filmie Leon zawodowiec. Lauretka Oscara ma między innymi polskie pochodzenie. Jej dziadek od strony ojca był polskim Żydem. Pochodził z Rzeszowa.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Gwyneth Paltrow 

Okazuje się, że nazwisko aktorki pochodzi od polskiego Paltrowicz. Nazwisko nosił dziadek Gwyneth, który pochodził z Krakowa. W czasie II wojny światowej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Juliette Binoche

Francuska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie "Angielski pacjent" ma polskie korzenie. Pradziadek Binoche pochodził z Częstochowy. Matka aktorki również urodziła się w polskim mieście. W trakcie wojny rodzina wyemigrowała do Francji.

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Justin Bieber

Zszokowani? Okazuje się, że pradziadkowie gwiazdora pochodzili z Polski. Stanisława i Władysław Biebrzyccy wyemigrowali z kraju przed rozpoczęciem II wojny światowej, jednak dalsi krewni Justina nadal mieszkają w Polsce. 

Gwiazdy, które mają polskie korzenie - Adrien Brody

Słynny aktor, który otrzymał Oscara za rolę w filmie "Pianista" w reżyserii Romana Polańskiego również może pochwalić się polskimi korzeniami. Jego dziadek był polskim żydem, a przed II wojną światową wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Większość jego krewnych, którzy pozostali w kraju, trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie zginęła.

Więcej o: