Błędy, które popełniamy na pierwszej randce

Zastanawiasz się, dlaczego niektóre z pierwszych randek były totalnym niewypałem i odebrały wam szanse na kolejne spotkanie? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy na randkach.

Stresujesz się pierwszym spotkaniem z nowo poznaną osobą? Chcesz wypaść jak najlepiej? Podpowiadamy, czego unikać na pierwszych randkach, by wszystko przebiegło pomyślnie i w miłej atmosferze.

Uczestnicy "ślubu od pierwszego wejrzenia" na walentynki pojechali do Aten. Tam spędzili też podróż poślubną!

Zobacz wideo

Nie wspominaj o swoich poprzednich partnerach

Pierwsza randka to okazja dla was, by dowiedzieć się jak najwięcej o drugiej osobie. Nie ma jednak potrzeby przeprowadzania przesłuchania na temat waszej miłosnej przeszłości. Może to wprowadzić niepotrzebną negatywną energię. Zamiast tego skupcie się na sobie, opowiedzcie o swoich pasjach i celach. To zdecydowanie lepszy start, niż roztrząsanie spraw z przeszłości.

Nie korzystaj z telefonu

Skoro wyszłaś na randkę, skup się na drugiej osobie i jej obecności. Na pewno nie pomoże ci w tym telefon i ciągłe sprawdzanie social mediów. Wycisz komórkę i skup się na rozmowie z nową osobą. Dzięki temu lepiej się poznacie i spotkania nie będzie rozpraszał dźwięk powiadomień czy smsów.

Przesadna stylizacja

To oczywiste, że na pierwszej randce chcesz wyglądać jak milion dolarów. Jednak jeśli przesadnie się wystroisz albo założysz coś, w czym zwykle nie chodzisz, możesz czuć się niekomfortowo. Zbytnie przywiązywanie wagi do ubioru nie ma sensu. Załóż coś w czym poczujesz się kobieco, ale jednocześnie swobodnie. Kiedy będziesz czuć się dobrze, partner na pewno to zauważy i doceni.

Naciskanie na kolejne spotkanie

Na pierwszej randce nie musisz koniecznie ustalać terminu kolejnego spotkania. Wymieńcie się numerami telefonów i skontaktujcie w przeciągu kilku dni. Oczywiście, jeżeli będzie ku temu okazja, umówcie się od razu na kolejną randkę. Jednak jeśli druga osoba nie zaproponuje tego od razu, spokojnie. Jeśli randka była miła, na pewno się do ciebie odezwie. Zawsze możesz przejąć inicjatywę i sama zadzwonić z propozycją kolejnego spotkania.

Więcej o: