Najprzystojniejsi mężczyźni na świecie według nauki. Brad Pitt dopiero na 4. miejscu

Kto jest najprzystojniejszym mężczyzną na świecie? Doktor Julian De Silva, chirurg plastyczny gwiazd, wykorzystał używane w swojej pracy specjalne techniki mapowania twarzy i ustalił, czyje rysy twarzy (według nauki) są niemal idealne. Wyniki są dość zaskakujące.
Zobacz wideo

Wszelkie rankingi publikowane w Internecie lub kolorowe magazyny są zazwyczaj subiektywnym dziełem autora. Każda osoba na świecie ma inny gust i nie każdemu musi podobać się to samo. Nauki jednak nie da się oszukać. Doktor Julian De Silva, chirurg plastyczny gwiazd, który wykorzystuje w swojej pracy techniki mapowania twarzy. W tym celu porównuje je ze starożytnymi ideałami piękna, które wyznaczały niegdyś reguły w malarstwie oraz architekturze. Polegały one na tym, że im bardziej symetryczne są rysy twarzy, tym bardziej są one idealne. Korzystając z tej wiedzy, doktor Julian De Silva wytypował najprzystojniejszych mężczyzn na świecie.

Najprzystojniejsi mężczyźni na świecie według nauki

Oceniany według tej samej techniki mapowania twarzy, najprzystojniejszy okazał się Robert Pattinson. Aktor, którego znamy m.in. z roli Edwarda w sadze "Zmierzch" jest ideałem piękna w 92,15 proc. Tuż za nim uplasował się Henry Cavill z wynikiem 91,64 proc., natomiast podium zamyka Bradley Cooper z twarzą idealną w 91,08 proc. Brad Pitt znalazł się dopiero na czwartym miejscu z rezultatem 90,51 proc. W zestawieniu znaleźli się również George Clooney (89,91 proc.), Hugh Jackman (89,64 proc.), David Beckham (88,96 proc.), Idris Elba (88,01 proc.), Kanye West (87,94 proc.) oraz Ryan Gosling (87,48 proc.).

Więcej o: