19 lutego wypada nowe święto państwowe - Andrzej Duda już podpisał ustawę. Czy jest to dzień wolny od pracy?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza nowe święto państwowe. 19 lutego obchodzić będziemy Dzień Nauki Polskiej.

>>  Aplikacje, które pomogą w nauce. Przydatne dla uczniów i studentów >>

Zobacz wideo

Andrzej Duda w poniedziałek podpisał ustawę, która wprowadziła w Polsce nowe święto państwowe. O decyzji prezydenta poinformowała jego kancelaria.

Nowe święto państwowe - 19 lutego będziemy obchodzić Dzień Nauki Polskiej

19 lutego 2020 roku po raz pierwszy będziemy obchodzić Dzień Nauki Polskiej. Jest to święto państwowe, jednak nie będzie to jednocześnie dzień wolny od pracy. W polskim ustawodawstwie tylko dzięki trzem świętom państwowym nie musimy chodzić do pracy. Są to 1 maja, 3 maja i 11 listopada.

Dzień Nauki Polskiej ma być wyrazem uznania dla dokonań polskich naukowców. Dzień ten ma inspirować do pójścia w ślady polskich badaczy. Będzie też wykorzystywany na popularyzowanie nauki, co ma wzmocnić zainteresowanie tą tematyką zwłaszcza wśród młodzieży. Tego dnia wypadają także urodziny wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.

Pomysłodawcami projektu są posłowie Zjednoczonej Prawicy. - "Dzień Nauki Polskiej stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa" - napisano w uzasadnieniu projektu.

Więcej o: