Jakie filmy nominowane do Oscarów 2020 obejrzymy na Netfliksie? [LISTA]

Netflix w tym roku zdobył aż 24 nominacji do Oscarów za osiem swoich produkcji. Wszystkie z nich dostępne są już w serwisie streamingowym. Szansę na statuetkę mają m.in. "Historia małżeńska", "Dwóch papieży" i "Irlandczyk.
Zobacz wideo

Najwięcej Oscarowych nominacji w tym roku zgarnął film "Irlandczyk" w reżyserii Martina Scorsese. Opowiada on historię płatnego zabójcy Franka Sheerana oraz legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy'ego Hoffa, który został zabity w tajemniczych okolicznościach. Film zdobył 10 nominacji, w tym za najlepszy film, reżysera, scenariusz adaptowany i aktorów drugoplanowych. 

 

Oscarowe filmy Netfliksa - na jakie produkcje zwrócić uwagę?

Na uwagę zasługuje też mająca sześć nominacji "Historia małżeńska" Noah Baumbacha, która opowiada historię długoletniego małżeństwa wychowującego wspólnie małego synka. Szczęśliwa w pewnym momencie musi stawić czoło problemom, które pojawiają się wtedy, gdy małżeństwo otrzymuje nowe oferty pracy. Ich aspiracje zawodowe zaczynają mieć wpływ na ich życie rodzinne. 

 

Trzy nominacje za najlepszy scenariusz adaptowany oraz dla najlepszych aktorów (Anthony Hopkins i Jonathan Pryce) przypadły też filmowi "Dwóch papieży". Film zaczyna się od przełomowego dla Kościoła momentu, w którym papież Benedykt XVI podejmuje decyzję o abdykacji. Wcześniej jednak papież wzywa na rozmowę kardynała, który wkrótce wybrany zostanie nowym papieżem i przyjmie imię Franciszek. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Krytycy doceniają produkcję za to, że przedstawiono w niej dwie wizje kościoła - konserwatywną i bardziej liberalną. 

 

Filmy warte do obejrzenia na Netfliksie, które otrzymały nominacje do Oscarów 2020 to także animacja "Klaus" (najlepszy pełnometrażowy film animowany), "I lost my body" (najlepszy pełnometrażowy film animowany), "Pokonani przez życie" (najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny), "Amerykańska fabryka" (najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny) i "Krawędź demokracji" (najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny). 

Więcej o: