Zmiana czasu w 2020 roku. Kiedy zmienimy czas na letni?

Kiedy w 2020 roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy? Sprawdź kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki.
Zobacz wideo

W Polsce i w wielu krajach Europy, zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. W marcu zmieniamy czas zimowy na letni, a w październiku znowu wracamy do czasu zimowego. Kiedy w tym roku musimy pamiętać o przestawieniu zegarków?

Zmiana czasu w 2020 roku - pod koniec marca zmienimy czas z zimowego na letni.

Najbliższa zmiana czasu czeka nas w niedzielę 29 marca. Wtedy też musimy przestawić wskazówki zegarów o godzinę do przodu - z godziny 2:00 na 3:00. W związku z tym będziemy spali o jedną godzinę krócej.

Kolejna zmiana czasu czeka nas dopiero 25 października. W Polsce czas zimowy obowiązuje przez pięć miesięcy, a czasem letnim możemy cieszyć się przez siedem miesięcy.

Warto pamiętać, że zegarki w większości telefonów komórkowych zmieniają się automatycznie. Zanim więc samodzielnie zmienimy godzinę musimy sprawdzić ustawienia naszego smartfona. Godzinę musimy przestawiać w zegarkach tradycyjnych oraz elektronicznych znajdujących się np. na kuchenkach mikrofalowych czy piekarnikach.

Państwa Unii Europejskiej, które zdecydują się pozostać w czasie letnim, po raz ostatni zmienią czas w marcu 2021 roku. Kraje, które opowiedzą się za czasem zimowym przestawią zegarki ostatni raz w październiku 2021 roku.

Więcej o: