"Nightwalk". Małgorzata Szumowska nakręciła film dla marki Miu Miu

"Nightwalk" to 19. film z serii #MiuMiuWomensTales, nakręcony w ramach kampanii włoskiego domu mody Miu Miu. To projekt o kobietach, ale nie tylko dla kobiet, którgo częścią stała się polska reżyserka Małgorzata Szumowska.
Zobacz wideo

Projekt Miu Miu Womens Tales

Projekt #MiuMiuWomensTales to inicjatywa reklamowa Miuccii Prady, czyli założycielki marki Miu Miu. Seria filmów nagrywana jest przede wszystkim dla kobiet i z myślą o kobietach. W ramach projektu, Miuccia Prada zaprasza do współpracy najbardziej utalentowane kobiety z całego świata. Do tej pory, filmy w ramach projektu #MiuMiuWomensTales wyreżyserowała m.in. Dakota Fanning.

Małgorzata Szumowska nakręciła film dla marki Miu Miu

19. filmem z cyklu Miu Miu jest "Nightwalk", czyli wideo wyreżyserowane przez polską reżyserkę Małgorzatę Szumowską, znaną z takich produkcji jak: "Twarz" czy "Ciało". W ośmiominutowym wideo zatytułowanym "Nightwalk", obok Raffley Cassidy, która wcieliła się w jedną z głównych ról, zagrali także polscy aktorzy: Maja Ostaszewska, Magdalena Walach, Marek Kasprzyk oraz Filip Rutkowski, prywatnie przyjaciel reżyserki i genderqueer, którego prawdziwe życie stało się dla niej inspiracją. 

Obraz Małgorzaty Szumowskiej "Nightwalk" dla Miu Miu to historia dwojga młodych ludzi (dziewczyny i chłopaka), którzy nie wpisują się w narzucane im przez otoczenie rolę. W pełni sobą stają się dopiero podczas tytułowego nocnego spaceru. 

 
Więcej o: