21-letnia Eloise Parry zmarła po zażyciu tabletek na odchudzanie. W składzie była substancja z bomb

21-letnia Eloise Parry zmarła, bo zażywała tabletki na odchudzanie zawierające DNP. Mężczyzna, od którego kupowała ten specyfik, stanął przed sądem.

DNP czyli 2,4-Dinitrofenol to silnie toksyczna substancja. Wykorzystywano ją m.in. w produkcji pestycydów, a w czasie I wojny światowej także jako składnik bomb i amunicji. DNP jest niezwykle niebezpieczna dla człowieka. Spożycie tej substancji może powodować śpiączkę, niewydolność wielu narządów wewnętrznych oraz zatrzymanie akcji serca. Mimo to DNP jest popularne wśród osób, które chcą mieć idealną sylwetkę.

>>> Biegam i nie chudnę. Pytania i odpowiedzi z dietetykiem sportowym - Jagodą Podkowską

Zobacz wideo

Wielka Brytania. 32-latek, który sprzedawał toksyczne tabletki, nie przyznaje się do winy

Jedną z takich osób była 21-letnia Eloise Parry. Młoda kobieta zmagała się z bulimią. Choć była szczupła, chciała schudnąć. Przez internet kupiła tabletki, które miały jej pomóc w osiągnięciu celu. W 2015 roku kobieta połknęła osiem tabletek z DNP i zmarła. Trzy miesiące wcześniej użyła tabletek po raz pierwszy. 

Po upływie kilku lat przed sądem stanął mężczyzna, od którego Parry kupiła tabletki. To 32-letni Bernard Rebelo. BBC informuje, że prowadził dwie strony internetowe, na których sprzedawał specyfiki mające pomóc w odchudzaniu. Z ustaleń śledczych wynika, że Rebelo kupował  DNP w fabryce chemicznej w Chinach od 2013 roku. Zdawał sobie sprawę z tego, że substancja ta jest silnie toksyczna, bo eden z jego współpracowników spożywał DNP, co odbiło się na jego zdrowiu. Sprawa jest w toku. 32-latek nie przyznaje się do winy. 

Więcej o: