W Londynie otwarto kawiarnię Tiffany & Co

Pamiętacie film "Śniadanie u Tifffany'ego"? Teraz tytuł filmu możemy potraktować dosłownie, bo właśnie otwarła się w Londynie pierwsza kawiarani słynnej jubilerskiej marki. To pierwszy taki lokal w Europie. Jeden istnieje także w Nowym Jorku.

Teraz w Londynie można będzie się napić kawy i zjeść śniadanie w pięknych wnętrzach. Powstała tam pierwsza kawiarnia biżuteryjnej marki Tiffany & Co. Znana szczególnie z kultowego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" wybrała na lokal największy dom handlowy stolicy Wielkiej Brytanii - Harrods'a.

 LVMH chce kupić Tiffany'ego. Zobacz:

Zobacz wideo

Marka Tiffany & Co kupione przez właściciela marki Louis Vuitton

W ubiegłym roku marka Tiffany & Co została kupiona przez dom mody Louis Vuitton Moët Hennessy za zawrotną sumę 14,5 mld dolarów. O zakupie, na łamach BBC News, wypowiedział się Bernard Arnault, właściciel LVMH i jednocześnie najbogatszy Europejczyk:

Mamy wielki szacunek i podziw dla Tiffany i zamierzamy rozwijać ten klejnot z takim samym oddaniem i poświęceniem, z jakim rozwijamy każdą naszą markę.

Marka Tiffany&Co powstała w 1837 roku. W jej ofercie znajdziemy luksusową biżuterię i srebrną zastawę stołową. Jej znakiem rozpoznawczym jest kolor, który pojawia się na pudełkach marki, czyli tak zwany Tiffany blue, który można opisać jako lazurowy błękit, wpadający w seledynową zieleń. To właśnie w otoczeniu tej barwy zjemy teraz śniadanie u Tiffany'ego w londyńskim Harrods'ie.

Pierwsza w Europie kawiarnia Tiffany'ego

Jeśli jesteś fanką Audrey Hepburn i słynnego filmu "Śniadanie u Tiffany'ego", mamy dla ciebie fantastyczną wiadomość. Musisz koniecznie wybrać się do Londynu, zrobić zakupy w dom handlowym Harrods, a następnie napić się kawy i zjeść w nowo otwartej kawiarni. Wnętrze charakteryzuje kolor błękitu, który jest znakiem rozpoznawczym marki. Wykonane zostały meble w tej barwie - wygodne sofy i fotele oraz filiżanki i talerze. Oprócz pysznej kawy, kawiarnia w swojej ofercie ma wyborne dania i przekąski, takie jak bajgle, maślane rogaliki, czy jajka po florencku. W ofercie znajdziemy też kilka opcji dla wegan. 

Blue Box Cafe w Nowym Jorku

Nowa kawiarnia w Harrods'ie powstała na wzór tej z Nowego Jorku. Blue Box Cafe otworzony został w 2018 roku, na piętrze jednego z najsłynniejszych salonów Tiffany & Co. Miejsce szybko podbiło serca nie tylko nowojorczyków, lecz także turystów z całego świata, a dostanie w kawiarni stolika bez wcześniejszej rezerwacji jest praktycznie niemożliwe. Podobnie jak w Nowym Jorku, lokal londyński połączony jest z salonem jubilerskim słynnej marki. Popijając więc pyszną kawę i jedząc śniadanie, możemy podziwiać przepiękną biżuterię Tiffany. To prawdziwa gratka dla fanów dobrego smaku i diamentów.

Więcej o: