Najlepsze perfumy dla niej i dla niego. Jakie zapachy warto mieć w swojej kolekcji?

Najlepsze perfumy dla niej i dla niego to te, które oddają nasz charakter, pobudzaja do działania i pasują do okazji. Dlatego każdy powinien mieć przynajmniej kilka różnych zapachów, na różne sytuacje. Pamiętajmy, aby wybierając się do drogerii po perfumy nie wąchać zbyt wiele egzemplarzy, bo nasz węch nie jest w stanie tak szybko reagować na nie. Lepiej kilkakrotnie odwiedzić perfumerię, niż pochopnie wybrać zapach, który nie będzie do nas pasował.

Najlepsze damskie perfumy. Jak wybrać odpowiedni zapach?

Najlepsze perfumy dla niej i dla niego to tak naprawdę długa lista zapachów, spośród których z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ważną kwestią jest jednak odpowiednie przygotowanie się do wyboru zapachu. Damskie perfumy to temat rzeka. Większość domów mody, znanych producentów kosmetyków i wiele innych marek oferuje różnorodne zapachy, spośród których każda kobieta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Nie jest to jednak oczywisty i prosty wybór. Im bowiem mamy większe pole manewru, tym bardziej zagubione jesteśmy pośród wielu różnych zapachów. Dlatego warto nim wybierzemy się do drogerii uświadomić sobie czego szukamy i co lubimy. Wówczas będzie łatwiej znaleźć te najlepsze perfumy damskie. Doradcy w perfumerii zapewne pospieszą nam z pomocą i ich pierwsze pytanie będzie dotyczyło tego, jakie zapachy lubimy: kwiatowe, cytrusowe, korzenne. W ten sposób dokonamy pierwszej selekcji, co pozwoli nam zawęzić poszukiwania. Przedstawione propozycje warto testować na nadgarstku, a nie na testerze - wtedy mamy możliwość dokładnego zobaczenia, jak dany zapach współgra z nami.

Najlepsze męskie perfumy. Gdzie szukać inspiracji?

Mężczyźni raczej małą uwagę przykładają do używanego zapachu. Jeśli jednak sami dojrzewają do tego, aby wybrać odpowiedni do swojego stylu aromat, wówczas podobnie jak panie powinni udać się do perfumerii. Muszą jednak potrafić przynajmniej częściowo określić czego potrzebują, jakie zapachy im się podobają i na jaką okazję mają być perfumy. W perfumerii fachowej pomocy udzielą konsultanci, którzy ograniczą wybór do kilku propozycji, ponieważ wąchanie większej ilości perfum i tak nie przyniesie oczekiwanego skutku. Najlepsze męskie perfumy będą takie, które spełnią oczekiwania mężczyzny, ale także będą odpowiadały jego partnerce.

Zobacz wideo Perfumy w kremie. Sprawdź jak łatwo zrobisz je w domu i stwórz swój niepowtarzalny zapach!

Perfumy z feromonami. Co to takiego?

Feromony to substancje produkowane przez zwierzęta i rośliny w celu zwabienia osobników płci przeciwnej. Od jakiegoś czasu producenci perfum oferują perfumy zaprawione feromonami, które według opisów mają pomóc nam przyciągnąć partnera. Czy to naprawdę działa? Do perfum dodawane są silne substancje chemiczne, które znacznie mocniej oddziałują niż ich naturalne odpowiedniki. Na temat tego, czy perfumy z feromonami są skuteczne opinie są różne. Część osób twierdzi, że znacznie wpływają one na poprawę w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich. Zwraca się uwagę na to, aby wybierać perfumy z feromonami od sprawdzonych dostawców, ale też by w odpowiedni sposób je aplikować. Nie można ich używać w zbyt dużej ilości, należy nanieść je na skórę pozbawioną innych zapachów, a także w miejsca bardzo ciepłe. 

Oryginalne perfumy. Czy tańszy zamiennik będzie równie skuteczny?

Nie od dziś wiadomo, że oryginalne perfumy są stosunkowo drogie. Na rynku można znaleźć za to wiele ich zamienników czy odpowiedników, a nawet podróbek. Czy warto jednak wydawać pieniądze na tańsze odpowiedniki drogich perfum? Zdecydowanie nie! Tanie perfumy to przede wszystkim nie perfumy, a jedynie wody perfumowane. Zapachy tworzone są w 100% w oparciu o sztuczne substancje, przez co szybciej się ulatniają i słabo utrzymują na skórze. Poza tym wąchając perfumy i ich odpowiednik łatwo wyczuć istotne różnice między nimi.

Ranking perfum. Znane marki ciągle na topie!

W internecie dostępne są różne rankingi perfum. Tak często serwowane są nam jednak nowości na rynku perfumeryjnym, że ciężko nadążyć za tym, co obecnie jest na topie. Nie da się jednak ukryć, że jest kilka marek perfumeryjnych, którym od lat stale przybywa fanów. Należy do nich bez wątpienia Chanel. Zapachy tej marki uwielbiają kobiety na całym świecie. Używają ich gwiazdy światowego kina, kobiety które wyznaczają trendy i mają naśladowczynie we wszystkich zakątkach świata. Podobnie jest z zapachami Hugo Boss dla mężczyzn. Marka, która słynie głównie z ubrań ma także pokaźną gamę zapachów dla panów, które mają wielu wielbicieli. Są to zapachy mocne i intensywne dla mężczyzn eleganckich i świadomych swojego stylu.

Zobacz też: Jak dopasować perfumy do osobowości? Sprawdź, które zapachy podkreślą twój charakter

Więcej o: