"Wiedźmin" Netfliksa. Wiemy kto zagra Nivellena w drugim sezonie serialu. To aktor znany z Gry o Tron

Przygotowania do realizacji drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" ruszyły już pełną parą. Coraz częściej w mediach pojawiają się informacje dotyczące obsady produkcji Netfliksa. Jak się okazuje jednego z bohaterów zagra aktor znany z "Gry o Tron".

>>  "Wiedźmin" z dubbingiem, lektorem czy napisami? Zdecyduj, jak obejrzysz! >>

Zobacz wideo

Jak podaje portal happygamer.com w serialu pojawi się aktor Kristofer Hivju, znany z roli Tormunda z "Gry o tron". Jego rola ma mieć w scenariuszu kryptonim "Nigel". Fani powieści Andrzeja Sapkowskiego rozszyfrowali to jako formę zapisu "Nivellen".

Netflix - Kristofer Hivju zagra w drugim sezonie "Wiedźmina"

Nivellen pojawia się w zbiorach opowiadań, które były tłem pierwszego sezonu "Wiedźmina". W jednym z nich - "Ziarnie prawdy", czytelnicy poznają historię człekokształtnego potwora z głową niedźwiedzia, który wygląda tak przez klątwę rzuconą na niego przez kapłankę. Bohater spotyka się z Wiedźminem gdy ten przekroczył teren jego posesji. 

 

Poza Kristoferem Hivju w obsadzie drugiego sezonu "Wiedźmina" pojawi się także Paul Bullion i Yasen Atour, którzy mają zagrać wiedźminów, kolegów Geralta z Kaer Morhen. W tej części serialu ma też pojawić się mistrz Vesemir. W tej roli Netflix widzi Marka Hamilla - znanego z roli Luke Skywalkera w "Gwiezdnych wojnach".

Więcej o: