Znamy tytuł filmu o Kalinie Jędrusik! Sprawdź, kto zagra główną rolę

W tym roku przypada 90 rocznica urodzin Kaliny Jędrusik. Aktorka stała się ikoną polskiego kina oraz symbolem kobiecości. Głośno było też o skandalach, których była częścią. Znamy tytuł polskiego filmu o artystce i wiemy, kto wcieli się w główną rolę.

Padł ostatni klaps na planie filmu "Bo we mnie jest seks", który opowiadać ma historię Kaliny Jędrusik. Aktorka nazywana była niejednokrotnie polską Marilyn Monroe. Film wyreżyserowała Katarzyna Klimkiewicz, a autorką zdjęć jest Weronika Bilska. Kto wcielił się w rolę legendarnej aktorki?

Julia Wieniawa o swoich rolach. Przy okazji zdradziła też, że zagra w nowym filmie:

Zobacz wideo

Maria Dębska jako Kalina Jędrusik w "Bo we mnie jest seks"

W rolę Kaliny Jędrusik w filmie "Bo we mnie jest seks" wcieliła się Maria Dębska. To obiecująca aktorka młodego pokolenia, która ma za sobą role w kilku serialach telewizyjnych, takich jak "Wojenne dziewczyny" czy "Piłsudski", a także w filmie Janusza Majewskiego "Czarny marcedes". Jest córką Kingi Dębskiej, która wyreżyserowała między innymi filmy "Moje córki krowy" czy "Plan B".  

"Bo we mnie jest seks" - o czym będzie film?

Akcja filmu ma rozpocząć się 1963, kiedy kariera Kaliny Jędrusik była w rozkwicie. Choć aktorka była wówczas już żoną pisarza Stanisław Dygata, utrzymywała relację z młodszym piosenkarzem. Jej mąż wiedział o romansie i w pełni go akceptował. Jednak jest bezwstydny i niekonwencjonalny styl życia nie tylko zadziwiał, lecz wielu mocno oburzał. Po występie, w trakcie którego na swoim dekolcie powiesiła krzyż zwrócił uwagę władz ludowych. Wysoko postawiony urzędnik, który pracuje w telewizji wydaje jej zakaz występów. Traktuje to jako zemstę, gdyż podkochuje się w aktorce, która nie odwzajemnia jego uczucia. W filmie pojawią się również postaci z najbliższego otoczenia Jędrusik i Dygata, takie jak Jeremi Przybora, Barbara Krafftówna czy Kazimierz Kutz i Tadeusz Konwicki.

Gdzie powstawały zdjęcia do filmu?

Zdjęcia do filmu powstawały w Warszawie. Kręcono w miejscach takich jak Park Rydza-Śmigłego, na ul. Czackiego i Smoczej, w Teatrze Polskim, Teatrze Wielkim – sali im. Młynarskiego oraz na Pl. Konstytucji, na terenie kina „Tęcza” czy Torze Służewiec.

"Bo we mnie jest seks" - kiedy premiera?

Choć to w bieżącym roku aktorka obchodziłaby swoje 90 urodziny, premiera filmu o Kalinie Jędrusik przewidziana jest dopiero na rok 2021. Wybierzecie się do kina?

Więcej o: