To nie koniec megxitu. Książe Harry i Meghan zwolnili wszystkich pracowników!

Książę Harry i Meghan Markle zwolnili wszystkich swoich brytyjskich pracowników. Nie chodzi o służbę, lecz biuro i obsługę w Pałacu Buckingham. Podobno znaleźli już interesujący ich dom w Toronto i planują jego zakup.

Meghan i Harry podjęli decyzję o pozbyciu się wszystkich pracujących dla nich osób. Jest to związane z opuszczaniem Wielkiej Brytanii na stałe. Zwolnionych zostało 15 osób, które zajmowały się sprawami książęcej pary w biurze w Pałacu Buckingham.

 Megxit przykrył Brexit. Książe Harry i Meghan Markle idą na swoje. Jak bardzo uderzą w biznes royalsów?

Zobacz wideo

Kolejne kroki podejmowane w ramach megxitu

Na początku roku Maghan Markle i książe Harry opublikowali na oficjalnym instagramowym profilu oświadczenie o chęci zdystansowania się od rodziny królewskiej. Wywołało to burzę plotek i spekulacji an temat powodów decyzji. Napisali:

Po wielu miesiącach refleksji i wewnętrznych dyskusji, zdecydowaliśmy, by uczynić bieżący rok, rokiem przejścia i wypracowania nowej roli w tej instytucji. Mamy zamiar wycofać się z pełnienia królewskich urzędów i podjąć pracę, w celu osiągnięcia finansowej niezależności, przy jednoczesnej kontynuacji wsparcia dla Jej Królewskiej Mość

Na wiosnę para zostanie pozbawiona tytułów królewskich, a wszystkie ustalenia związane z ich odejściem z dworu mają oficjalnie wejść w życie. W marcu mają spełnić ostatni obowiązek królewski i pojawić się na obchodach z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. Nabożeństwo odbędzie się w opactwie Westminster. To Królowa Elżbieta II wezwała całą rodzinę księcia Harry'ego, wraz z małym Archiem do wzięcia udziału w obchodach. 

Meghan i Harry zwolnili 15 pracowników

Teraz para podjęła kolejne kroki w ramach rezygnacji z obowiązków królewskich. Zwolnili 15 pracowników brytyjskiego biura. Według doniesień 2 lub 3 osoby mogą liczyć na zatrudnienie przez Pałac Buckingham do pełnienia innych obowiązków. Reszta musi poszukać nowej pracy. Taki ruch może świadczyć o tym, że Meghan i Harry chcą całkowicie odciąć się od dworu, a także, że nie planują powrotu na Wyspy Brytyjski.

Meghan i Harry planują kupno domu w Toronto 

Zagraniczne media podają, że Meghan i Harry mają na oku posiadłość w Toronto. Planują zakup domu o powierzchni 1500 m2, za kwotę równą około 40 000 000 złotych. Pojawiły się również plotki, że para planuje przenieść się do Stanów Zjednoczonych, między innymi ze względu na powrót Meghan do aktorstwa. Pozostaje nam czekać na oficjalną decyzję Meghan i Harry'ego odnośnie tego, gdzie osiedlą się na stałe. 

Więcej o: