"To Meghan Markle", czyli "meghanmarklować" - nowy czasownik robi furorę. Co oznacza?

Przez ostatnie miesiące było głośno o megxicie i rezygnacji Meghan Markle i księcia Harry'ego z obowiązków królewskich. W języku angielskim pojawił się nowy czasownik "to Meghan Markle". Co oznacza "meghanmarklować"?

Megxit był ostatnimi czasy na językach wszystkich. Meghan i książe Harry zaskoczyli oficjalnym oświadczeniem opublikowanym na Instagramie. Decyzja pary wywołała dyskusję, pojawiły się pytania i wątpliwości odnośnie motywacji Meghan. Odpowiedzią na nie może być nowo powstały zwrot. Co oznacza "maghanmarklować"?

Książę i księżna Sussex z wizytą w Taronga Zoo w Sydney, gdzie otworzyli nowy ośrodek edukacyjny:

Zobacz wideo

Co oznacza "meghanmarklować"?

Wszystko zaczęło się od wpisu jednego z użytkowników portalu społecznościowego Twitter:

Użytkownik zamieścił wpis przypominający notę słownikową, wyjaśniającą znaczenie danego zwrotu. Napisał, że "meghanmarklować" to nic innego, jak:

Cenić swoją wartość i zdrowie psychiczne na tyle, by opuścić pokój, sytuację, środowisko, w którym twoje "autentyczne ja" nie jest pożądane czy mile widziane. 

Oczywiście jest to komentarz do burzy, która rozgorzała po decyzji Meghan i Harry'ego o odejściu z brytyjskiego dworu. Wielu krytykowało księżną, zarzucając jej motywacje finansowe, brak lojalności i sprawienie zawodu milionom Brytyjczyków, którzy obdarzyli ją zaufaniem, kiedy poślubiła księcia Harry'ego. Od teraz "meghanmarklować" oznaczać ma umiejętność dbania o siebie i swój stan psychiczny poprzez wycofywanie się z sytuacji i miejsc, które nie służą nam i naszemu samopoczuciu. 

Książe Harry zdecydował się na megxit ze względu na żonę?

W styczniu książę Harry po raz pierwszy oficjalnie skomentował decyzję o zdystansowaniu się od rodziny królewskiej. Powiedział:

Kiedy Meghan i ja się pobraliśmy, byliśmy podekscytowani, pełni nadziei i gotowi służyć krajowi. Dlatego jest mi bardzo smutno, że musiało do tego dojść. Decyzja, którą podjąłem dla swojej żony i siebie, by się wycofać, nie przyszła mi łatwo. Poprzedzona była wieloma miesiącami rozmów.

Tymczasem za każdym razem, kiedy masz poczucie, że nie jesteś gdzieś mile widziana, lub że środowisko, w którym przebywasz nie sprzyja twojemu rozwojowi i samopoczuciu, możesz je opuścić i po prostu "zmeghanmarklować".

Więcej o: