Nów Księżyca w Rybach 2020. Co oznacza i jaki będzie miał na nas wpływ?

W lutym nów księżyca przypada w znaku Ryb. Dzięki temu druga połowa miesiąca będzie oddziaływać na nas bardzo pozytywnie, zapanuje spokój i rozkwitnie romantyczny nastrój. Sprawdź, czego możesz się spodziewać po aktualnym układzie planet.

Lutowy nów księżyca wypada w znaku ryb oraz towarzyszy mu sprzyjający pozytywnej energii układ planet. Nie powinna zmącić jej nawet panująca właśnie retrogradacja Merkurego. Sprawdź, co oznacza obecny układ planet.

50. rocznica lądowania na Księżycu i misji kosmicznej Apollo 11. Zobacz:

Zobacz wideo

Nów Księżyca w Rybach 2020 - co oznacza?

Kolejny nów księżyca wypada 23 lutego. Będzie przebiegał w znaku ryb. Oznacza to zatem zwrot ku swemu wnętrzu i emocjom. To czas rozkwitu wszystkich relacji, szczególnie tych romantycznych, Kiedy nów odbywa się w znaku ryb pojawia się erotyczna wibracja, która nas rozbudza. Oznacza to, że otworzymy się bardziej niż zwykle na swojego partnera i jego potrzeby, możemy też liczyć na odwzajemnienie naszych starań. Dla singli oznacza to dobry czas na poznanie interesującej osoby, z którą nawiążecie bliższą relację. Księżyc wejdzie w środkową część Marsa, a to znak, że dostaniemy zastrzyk energii. To świetny czas, by rozpocząć nowy projekt, wprowadzić w swoim życiu ważną zmianę. Ponieważ w trakcie nowiu nasze zmysły są mocno wyostrzone, możemy czuć się nieco rozdrażnieni. Warto mieć to na uwadze i nie dać się wyprowadzić z równowagi. Jeśli czeka cię podjęcie ważnej decyzji lub uważasz, że najwyższy czas przemyśleć swoje życiowe cele to idealny moment, by to zrobić. Układ planet sprzyja trzeźwej ocenie i trafnemu rozpoznawaniu swych uczuć i emocji. 

Retrogradacja Merkurego od 18 lutego

Pamiętaj, że 18 lutego rozpocznie się retrogradacja Merkurego. Może to oznaczać spadek sił i witalności, pojawią się problemy z koncentracją i zmęczenie. Mogą napotkać cię niespodziewane trudności podczas rozwiązywania pozornie prostych spraw. Szwankować może też wszelka elektronika - telefon komórkowy odmówi posłuszeństwa, internet będzie wolniej działał, a telewizor nagle się popsuje. Jednak nie musisz zbytnio obawiać się tej retrogradacji, korzystny układ plant i księżyc w nowiu pod znakiem ryb, będzie niwelował jej negatywne oddziaływanie. Skup się więc na pozytywnych doświadczeniach i odczuciach, a na pewno będzie to wspaniały czas!

Więcej o: