Dominika Kulczyk kupiła szykowny dom w Londynie, niedaleko posiadłości królowej. Zapłaciła prawie 300 mln dolarów!

Najbogatsza Polka kupiła dom w Londynie, który kosztował 57,5 mln funtów, co daje równowartość 295 milionów złotych. Rezydencja Dominiki Kulczyk znajduje się niedaleko pałacu Buckingham.
Zobacz wideo

Jak poinformował "Bloomberg" nieruchomość znajduje się w rejonie Knightsbridge Garden Square, niedaleko najbardziej ekskluzywnego domu towarowego w Londynie - Harrods. Dominika Kulczyk kupiła dom od znanego agenta nieruchomości Mike'a Spinka, który specjalizuje się w sprzedaży luksusowych rezydencji.

Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie za 300 mln złotych

Cena zakupu wyniosła 57,5 milionów funtów, czego równowartością jest 295 milionów złotych. "Bloomberg" podaje jednak, że nieruchomość została nabyta poniżej jej ceny rynkowej. Według dziennika w ostatnich tygodniach wzrosła liczba sprzedaży drogich domów m.in. w Londynie, co ma być dowodem na to, że brytyjski rynek deweloperski zaczyna się odradzać.

Dominika Kulczyk jest najbogatszą Polką, której majątek szacowany jest na 9 miliardów złotych. Razem z bratem Sebastianem odziedziczyli fortunę po śmierci ojca, znanego miliardera Jana Kulczyka. Dodatkowo jest prezesem zarządu Kulczyk Foundation i sprawuje stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej Polenergia S.A. Kobieta znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Projekty fundacji realizowanie są m.in. w Brazylii, Boliwii, Afganistanie, Jemenie, Kambodży, Nepalu, Somalii, Ukrainie i Polsce.

Więcej o: