Jakie są najlepsze seriale HBO? Te pozycje koniecznie musicie zobaczyć

Według użytkowników platformy najwyżej oceniane seriale HBO GO należą do kategorii produkcji kryminalnych. Najwięcej głosów widzów zdobył "Czarnobyl", którego premiera miała miejsce w 2019 roku.
Zobacz wideo

"Czarnobyl" cofa widzów do 16 kwietnia 1986 roku do elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie. Tego dnia doszło do ogromnej eksplozji reaktora. Chmura radiowa, która powstała podczas wybuchu, wywołała skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi i Ukrainy oraz przemieściła się po całej Europie. Władze potwierdziły incydent dopiero po kilku dniach.

Wysoko w rankingu uplasował się także "Detektyw". W obsadzie znaleźli się Colin Farrell, Vince Vaughn, Mahershala Ali, Matthew McConaughey czy Rachel McAdams. Głównymi bohaterami serialu HBO są dwaj detektywi i byli partnerzy, którzy w połowie lat 90. pracowali w wydziale kryminalnym w Luizjanie. Wtedy prowadzili śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa, które mogło zostać popełnione z pobudek rytualnych-religijnych. W 2012 roku zostaje popełnione podobne morderstwo, więc dwóch nowych detektywów przydzielonych do sprawy postanawia przejrzeć akta z 1995 roku.

Najlepsze seriale HBO GO - ranking portalu Filmweb

 1. "Czarnobyl"
 2. "Gra o tron"
 3. "Kompania braci"
 4. "Detektyw"
 5. "Miasteczko Twin Peaks"
 6. "Prawo ulicy"
 7. "Gomorra"
 8. "Rodzina Soprano"
 9. "Fargo"
 10. "Dexter"
 11. "Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta"
 12. "Wielkie kłamstewka"
 13. "Nowy papież"
 14. "Opowieść podręcznej"
 15. "Młody papież"
 16. "Zakazane imperium"
 17. "Mr. Robot"

Wszystkie te produkcje otrzymały noty od 8,09 w dziesięciopunktowej skali. 

Więcej o: