Eurowizja 2020. Wybrano reprezentanta Polski! Kim jest Alicja Szemplińska?

Alicja Szemplińska wygrała finał "Szansy na sukces", którego celem było wyłonienie polskiego reprezentanta na Eurowizję 2020. Wokalistka wystąpi z piosenką "Empires".

"Szansa na sukces" w edycji eurowizyjnej miała być szansą dla wokalistów, którzy chcieli spełnić swoje marzenie wystąpienia w prestiżowym konkursie muzycznym. 16 maja w Rotterdamie w Niderlandach odbędzie się finał kolejnej edycji Eurowizji.

Alicja Szemplińska polską kandydatką na Eurowizję 2020

Podczas trzech docinków specjalnych o udział w Eurowizji 2020 walczyli wokaliści wyłonieni w internetowym castingu. Piosenkarzy oceniali Cleo, Michał Szpak i Gromee. Decyzję o tym, kto będzie reprezentował Polskę, podjęli widzowie w głosowaniu SMS oraz jurorzy. Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Szemplińska. Na podium znaleźli się jeszcze Albert Cerny i Kasia Dereń.

 

Jak podaje Radio Zet Alicja Szemplińska zwyciężyła w 10. edycji "The Voice of Poland". Ma 17 lat i pochodzi z Ciechanowa. Aktualnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego. 

Niektórzy widzowie z Polski krytykują jej występ w komentarzach na Youtube. Według nich piosenka "Empire" jest dla niej zbyt trudna wokalnie, a na dodatek nudna i patetyczna. Innego zdania są zagraniczni użytkownicy, którzy komentują nagranie wokalistki: "12 punktów z Holandii", "Ta dziewczyna ma bardzo mocny wokal" czy "Eurovision - Warsaw 2021". Samo nagranie z wykonania piosenki "Empires" w "Szansie na sukces" ma już 144 tysiące wyświetleń.

 
Więcej o: