Kate Middleton wybiera uwielbiane przez księżną Dianę kołnierzyki. Jak nosić marszczoną stójkę?

Kate Middleton jest znana ze swoich stylizacji, które zawsze są eleganckie, jednocześnie wpisując się w klasyczne i proste trendy. Istnieje pewien element garderoby, który księżna zaczęrpnęła prawdopodobnie analizując styl Diany Spencer. Sprawdź, jak nosić marszczoną stójkę.

W stylu Księżnej Kate można wyróżnić co najmniej kilka elementów dominujących w większości jej stylizacji. Są nimi między innymi golfy, głębokie dekolty w kształcie V, okrągły dekolt czy białe kołnierzyki przy wizytowych sukienkach. Oprócz nich, Księżna Kate często zakłada ubrania z marszczoną stójką, którą uwielbiała również Księżna Diana. Sprawdź, jak ją nosić.

Kate i William wzięli udział w pakistańskiej uroczystości w tradycyjnych nakryciach głowy z różowym piórkiem:

Zobacz wideo

Marszczona stójka - co to?

Marszczona stójka to rodzaj kołnierzyka, który w języku angielskim określany jest jako pie crust collar, co przetłumaczyć można jako kołnierzyk kształtem przypominający kruche ciasto. Coś w tym jest, gdyż wykończenie ubrań przy szyi, w którym lubowała się Księżna Diana oraz które często obserwujemy w stylizacjach Kate Middleton jest okrągłe i delikatne, niczym stójka. Charakteru dodaje mu jednak marszczenie, które porównać można do kruchej obwódki ciast. Ten typ kołnierza po raz pierwszy pojawił się w XIX wieku, podczas ery wiktoriańskiej, kiedy ozdabiał szyje kobiet zarówno przy sukniach dziennych, jak i wieczorowych.

Marszczona stójka - do czego i na jaką okazję?

Marszczone stójki najczęściej pojawiają się jako wykończenie eleganckich koszul czy sukienek. Te noszone przez Książną Dianę były większe niż te, które preferuje Księżna Kate. Dzięki ciekawemu marszczeniu, kołnierze nadają całości stylizacji charakteru. Ostatnio żona księcia Williama pokazała się podczas wizyty w LEYF Stockwell Gardens Nursery  (niedawno otwartym, londyńskim żłobku, który ma świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie, dbając między innymi o pełnowartościowe posiłki dla dzieci, dostosowane do ich wieku) w prostej, klasycznej stylizacji, na którą składały się czarne, wąskie spodnie oraz prosty płaszcz w kolorze granatu wpadającego w turkus, pod którą założyła piękna, białą koszulę z ozdobną marszczoną stójką. To właśnie dzięki temu elementowi, całości stylizacji zaskakiwała szykownością. Typ kołnierzyka uwielbiany przez Kate Middleton sprawdzi się więc idealnie do skromnych stylizacji, którym brakuje interesującego elementu. Świetnie prezentował będzie się podczas oficjalnych okazji czy ważnych wyjść. 

Więcej o: