Hiszpański śpiewak Placido Domingo oskarżony o molestowanie. Przeprasza swoje ofiary

Placido Domingo jest jednym z najbardziej znanych na świecie śpiewaków, którego głos określany jest jako tenor. 20 kobiet oskarżyło go o molestowanie. Stało się o tym głośno w zeszłym roku. Teraz artysta przeprasza swoje ofiary. W oficjalnym oświadczeniu pisze: "Chcę, by wiedziały, że jest mi przykro".

W wtorek 25 lutego 2020 roku, agencja Europa Press opublikowała oficjalne oświadczenie Placido Domingo, w którym odnosi się do oskarżeń pod jego adresem. Śpiewak poinformował, że po miesiącach przemyśleń zrozumiał, że jego czyny mogły być krzywdzące i za to przeprasza.

 Tomasz Sekielski o efektach filmu "Tylko nie mów nikomu". Zobacz:

Zobacz wideo

Hiszpański śpiewak Placido Domingo oskarżony o molestowanie

Placido Domingo to 79-letnia legenda opery. Urodzony w Hiszpanii śpiewak o katalońsko-aragońskich korzeniach zagrał około 150 ról operowych, a do tego jest aktywnym reżyserem i dyrygentem. Dopiero w połowie sierpnia ubiegłego roku, Associated Press podało informację, że dziewięć kobiet oskarża jednego z najsłynniejszych tenorów o molestowanie seksualne. Nadużycia ze strony śpiewaka miały mieć miejsce już od końca lat 80 ubiegłego wieku. W następnym miesiącu oskarżenia złożyło kolejne 11 kobiet. Oskarżały Domingo o nieodpowiednie zachowanie o podtekście seksualnym, nękanie telefonami, a także propozycje awansów za seks. W cieniu zarzutów śpiewak zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji dyrektora Opery w Los Angeles oraz odwołał nowo planowaną produkcję "Makbeta" Giuseppe Verdiego w nowojorskiej Metropolitan Opera, jednak jego kariera zbytnio nie ucierpiała. Na międzynarodowych koncertach był nadal witany owacjami na stojąco, szczególnie w Europie. 

Placido Domingo z oficjalnym oświadczeniem 

Do tej pory śpiewak negował oskarżenia, określając je mianem"nieścisłości", utrzymując, że wszystkie zbliżenia i relacje, których był częścią miały miejsce za obopólną zgodą. 25 lutego 2020, czyli w dzień po podaniu informacji o uznaniu słynnego producenta Harvey'a Weinstein'a winnym gwałtu oraz napaści seksualnej, Placido Domingo opublikował oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do oskarżeń. Czytamy w nim:

Chcę, by wiedziały, że jest mi naprawdę przykro z powodu krzywdy, jaką im wyrządziłem. Biorę pełną odpowiedzialność za moje czyny. Teraz rozumiem, że niektóre z kobiet mogły bać się otwarcie o tym mówić, ze względu na obawę, że będzie to miało wpływ na ich karierę. Choć nigdy nie było to moim celem, nikt nie powinien się tak czuć.
Więcej o: