Polska kawiarnia wyróżniona przez "The Guardian"! Uznano ją za jedną z najlepszych w Europie

"The Guardian" - znany brytyjski dziennik docenił jeden z warszawskich lokali gastronomicznych. Chodzi o Cafe Kulturalna, która mieści się w samym centrum Warszawy. Lokal nie tylko oferuje pyszne i niedrogie dania, lecz także coś dla ludzi spragnionych kultury: koncerty, spektakle oraz pokazy filmowe.

Cafe Kulturalna to warszawski klub, który mieści się w samym sercu stolicy, a dokładnie w Pałacu Kultury i Nauki. Od 10 lat bardzo aktywnie bierze udział w tworzeniu i rozwoju kultury w Warszawie. To w tym miejscu odbywają się koncerty oraz różnego rodzaju festiwale: muzyczne, filmowe oraz teatralne, które gromadzą tłumy ludzi.

Jesteśmy miejscem przyjaznym dla osób interesujących się czymś. Czymś więcej niż piciem piwa. Przyciągamy ludzi ze środowisk twórczych, aktywistów, artystów ale też tych którzy chcą po prostu odpocząć, wypić kawę, umówić się na randkę albo zjeść naprawdę pyszny obiad w centrum miasta

- czytamy na profilu Cafe Kulturalnej na Facebooku.

Cafe Kulturalna wyróżniona przez "The Guardian"

Cafe Kulturalna właśnie została doceniona i wyróżniona przez popularny brytyjski dziennik "The Guardian". Warszawski klub trafił na listę 10 najlepszych lokali gastronomicznych w Europie, które znajdują się blisko dworców kolejowych. Obok Cafe Kulturalna w zestawieniu pojawiły się znane restauracje m.in. z Barcelony, Rzymu oraz z Paryża.

 

Za co Cafe Kulturalna została wyróżniona przez "The Guardian"?

Zdaniem dziennikarzy "The Guardian" ogromnym atutem Cafe Kulturalnej jest lokalizacja w samym Pałacu Kultury i Nauki. Recenzenci zwrócili również uwagę na postkomunistyczny klimat panujący w lokalu oraz taki sam jego wystrój. Dodatkowo zachwalali ceny. W swojej recenzji podkreślili, że za gulasz z fasoli i boczniaków zapłacimy mniej niż 30 zł, a za pyszne domowe ciasto poniżej 15 zł.

Więcej o: