Kinga Rusin, Anna Lewandowska, Olga Tokarczuk... Ranking najbardziej wpływowych Polek "Wprost"

Jak co roku, magazyn "Wprost", opublikował ranking najbardziej wpływowych Polek. Na liście znalazły się m.in Kinga Rusin, Olga Tokarczuk czy Anna Lewandowska. Kto jeszcze znalazł się w tym zestawieniu?
Zobacz wideo Olga Tokarczuk: "Wiem, że moje życie bardzo się zmieni"

Ranking najbardziej wpływowych Polek 2020 "Wprost"

Każdego roku, z okazji Dnia Kobiet magazyn "Wprost" uważnie przygląda się znanym Polkom oraz ich działaniom i wybiera pięćdziesiąt tych "najbardziej wpływowych". Czyje nazwiska znajdziemy w tegorocznym zestawieniu? Część z nich jest dość oczywista, natomiast są też takie, które zaskakują. 

Olga Tokarczuk najbardziej wpływową Polką według rankingu "Wprost"

Wybór pierwszego miejsca na liście 50. najbardziej wpływowych Polek chyba nikogo nie zaskakuje. Chyba nie ma osoby, która bardziej zasługuje na takie wyróżnienie, niż ubiegłoroczna laureatka Literackiej Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk. Magazyn "Wprost" docenił pisarkę za "otwartość na problemy, jakimi żyje współczesny świat".

Małgorzata Kidawa-Błońska, Kinga Rusin, Anna Lewandowska i wiele innych wpływowych Polek w rankingu "Wprost"

Drugie miejsce w rankingu 50. najbardziej wpływowych Polek zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska, a tuż za nią znalazła się Janina Ochojska - założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. W rankingu nie zabrakło również znanych kobiet ze świata show biznesu. Podobnie jak w zeszłym roku na liście znalazły się m.in. Ewa Chodakowska, Magda Gessler, Anja Rubik, Maffashion, Monika Olejnik, Katarzyna Nosowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Blanka Lipińska czy Anna Lewandowska, która znalazła się na 5. miejscu i została uznana "najbardziej wpływową kobietą polskiego internetu". W zestawieniu zadebiutowała również Nicole Sochacki-Wójcicka, znana głównie jako Mama Ginekolog. Ranking zamyka natomiast Kinga Rusin, która zajęła 50. miejsce.

Więcej o: