Seriale o kobietach na Dzień Kobiet - najlepsze produkcje Netfliksa i HBO GO

Już w niedzielę 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Z okazji tego święta przypominamy najlepsze seriale o kobietach i dla kobiet. Wszystkie z wybranych produkcji można oglądać na popularnych platformach streamingowych: Netfliksie i HBO GO.
Zobacz wideo

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przypominamy te seriale, w których główne role przypadły w udziale kobietom. Każda z propozycji przedstawia różne historie i różne typy osobowości bohaterek, które nie dają się zaszufladkować. Na Netfliksie i HBO GO aktualnie można zobaczyć kilka produkcji, które są nie tylko ciekawe i wciągające, ale mają też ciekawe postaci kobiece.

Seriale o kobietach na Netfliksie

"Grace i Frankie" to historia dwóch starszych pań, których stabilne życie sypie się jak domek z kart, gdy podczas kolacji dowiadują się, że ich mężowie są gejami. Mężczyźni mówią swoim żonom, że chcą resztę życia spędzić ze sobą. Początkowa katastrofa bohaterek jest jednak okazją do tego, by panie się zaprzyjaźniły i doceniły moc kobiecej solidarności. W głównych rolach wystąpiły bardzo dobrze oceniane Jane Fonda i Lily Tomlin. Obecnie na Netfliksie dostępny jest już szósty sezon produkcji.

"Pracujące mamy" to historia czterech kobiet, które próbują połączyć życie zawodowe z rodzinnym. Serialowe mamy muszą zmagać się z problemami w pracy, trudnościami w wychowaniu dzieci, zbuntowanymi nastolatkami, nową miłością czy niepewnością leczoną na sesjach terapeutycznych.

Kolejną propozycją jest "Orange is the new black". To serial, w którym głównymi bohaterkami są kobiety osadzone w zakładzie karnym. Każda z kobiet jest inna, ale wszystkie starają się wrócić do normalnego życia. Czas w więzieniu chociaż może być traumatyczny, to nauczy ich więcej prawdy o ludziach i świecie, niż życie na wolności.

Seriale o kobietach na HBO GO

"Opowieści podręcznej" to antyutopijna opowieść, która dzieje się w państwie Gilead. Przez zanieczyszczenie środowiska coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciąże. Aby utrzymać liczebność dzieci tworzony jest model, w którym płodne kobiety stają się podręcznymi - kobietami, które zmuszane są do zachodzenia w ciąże i rodzenia dzieci bogatym rodzinom.

"Genialna przyjaciółka" to serial oparty na powieści Eleny Ferrante. Opowiada on historię przyjaźni dwóch dziewczynek, które dorastają w biednym i pełnym przemocy Neapolu. Serial skupia się na dorastaniu i coraz trudniejszych relacjach dziewczynek, które z czasem stają się kobietami.

"Wielkie kłamstewka" to produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach wystąpiły Nicole Kidman, Reese Witherspoon i Laura Dern. Intrygi, które przepełniają niewielkie amerykańskie miasteczko niedługo ujrzą światło dzienne. Każda z przedstawionych bohaterek, chociaż żyje w tym samym środowisku, ma zupełnie inne podejście do życia oraz inne problemy.

"Przystań" to hiszpański serial, którego fabuła skupiona jest wokół Alejandrze. Kobieta przeżywa trudne chwile, gdy dowiaduje się o tragicznej śmierci męża. Wkrótce odkrywa jednak, że jej parter prowadził podwójne życie.

Więcej o: