Powszechny zwyczaj, który może być groźny dla zdrowia. Niestety, tak robi większość z nas

Każdego dnia wykonujemy wiele czynności, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na nasze zdrowie, choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. A jednak, pozornie błache sprawy mogą w znaczny sposób przyczynić się do chorób i pogorszenia stanu naszego zdrowia. Oto jeden z powszechniejdzych zwyczajów, którego powinniśmy oduczyć się raz na zawsze.

Nie jest tajemnicą, że to właśnie przestrzeganie zasad higieny jest najprostszym sposobem, by uniknąć wielu chorób. Częste mycie rąk, nie dotykanie w ciągu dnie ust, nosa czy oczu - to powszechnie znane sposoby, Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że groźne zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy znajdują się również na naszych ubraniach. Transport komunikacją miejską, wizyta w publicznej toalecie czy siadanie na różnych krzesłach w pracy sprawia, że na naszej odzieży mogą gromadzić się rozmaite zanieczyszczenia, które później przynosimy ze sobą do domu.

Zobacz wideo Jak często należy prać ręczniki?

Nie siadaj na łóżku ubraniach - to może źle wpływać na zdrowie

Wracając po całym dniu do domu, najlepszym rozwiązaniem byłoby wykąpać się, zmienić ubrania, a te noszone od razu wyprać. Takie rozwiązania nie są jednak zbyt ekologiczne - wcale nie musisz codziennie prać swoich ubrań, ale warto zmieniać je po przyjściu do domu na tzw. strój domowy. 

W żadnym wypadku natomiast nie należy w ubraniach noszonych cały dzień siadać na łóżku. Wówczas drobnoustroje zgromadzone na naszej odzieży przeniosą się na pościel, co może negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz kondycję skóry. Spora część osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale brudna pościel często powoduje trądzik, swędzenie skóry, wysypkę czy zaczerwienienie oraz wiele innych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, by często zmieniać pościel na świeżą, a zdaniem specjalistów, większość z nas robi to zbyt rzadko.

Ta drobna zmiana naprawdę nie jest trudna do wprowadzenia w życie codzienne, a może pozytywnie wpłynąć na wasze zdrowie, dzięki czemu unikniemy niechcianych problemów.

Więcej o: