5 marca obchodzimy Dzień Teściowej. Co to za święto? Skąd się wzięło?

W czwartek 5 marca 2020 roku obchodzimy Dzień Teściowej. Choć święto to nie jest zbyt popularne, każda teściowa z pewnością doceni każdy miły gest z tej okazji.

Dzień Teściowej to święto, które obchodzone jest tylko w kilku krajach na świecie. Jednym z nich jest Polska. Historia Dnia Teściowej sięga lat 80. ubiegłego stulecia. W tym czasie święto to zaczęto obchodzić we Francji, w późniejszym okresie przyjęło się ono także w naszym kraju. Dzień Teściowej obchodzony jest także w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Tam święto to jest stosunkowo nowe, bo obchodzi się je od 2002 roku. Wypada ono w czwartą niedzielę października, w pobliżu Dnia Dziadków. Prawdopodobne jest, że w USA święto to zapoczątkowały firmy sprzedające kartki okolicznościowe lub kwiaciarnie.

Zobacz wideo Hit z Instagrama: Flower Box. Podpowiadamy, jak zrobić modne pudełko z kwiatami

Dzień Teściowej 2020. Jakie zwyczaje związane są z tym świętem?

Dzień Teściowej został ustanowiony po to, aby w to święto wyrażać wdzięczność teściowym i dziękować im za okazaną pomoc w wychowywaniu dzieci, utrzymaniu domu i dobre rady. Zwyczaje związane z tym świętem przypominają te, które kojarzymy np. z Dniem Matki. 5 marca składamy swoim teściowym życzenia i wręczamy im prezenty, np. kwiaty lub bombonierki. Tego dnia w internecie obok życzeń dla solenizantek pojawia się też dużo memów i żartów na temat teściowych.

Pamiętaj! Trzy dni po Dniu Teściowej obchodzimy Dzień Kobiet

Przypomnijmy, że w marcu obchodzimy jeszcze jedno święto. Mowa o Dniu Kobiet, który wypada 8 marca, a więc już w najbliższą niedzielę. Tego dnia obdarowujemy kwiatami i składamy życzenia swoim mamom, żonom, partnerkom, koleżankom, ale także teściowym. Wiele osób łączy ze sobą Dzień Teściowej i Dzień Kobiet i składa teściowym życzenia tylko raz. 

Więcej o: