Koronawirus - Ralph Lauren odwołuje kwietniowy pokaz ze względu na ryzyko zarażenia

Najbliższy pokaz marki Ralph Lauren miał odbyć się w kwietniu, jednak ze względu na rozprzestrzeniający się koronawirus oraz większe ryzyko zarażenia podczas wydarzeń skupiających dużą liczbę ludzi, projektant zdecydował się go odwołać.

Zwiększająca się liczba zachorowań na koronawirusa spowodowała, że coraz częściej odwoływane zostają wydarzenie o charakterze masowym. Ma to na celu zapobieganie kolejnym ewentualnym zarażeniom. Do tego grona dołączył również świat mody - coraz więcej projektantów decyduje się odwołać swoje pokazy.

Zobacz wideo Koronawirus i nowe przepisy

Ralph Lauren odwołuje kwietniowy pokaz ze względu na ryzyko zarażenia wirusem COVID-19

Ze względu na panujący koronawirus, również Ralph Lauren zdecydował się odwołać swój kwietniowy pokaz. Jeśli sytuacja z wirusem COVID-19 się poprawi, możliwe, że projektant wyznaczy nową datę pokazu. Na ten moment jednak zdrowie współpracowników jest dla marki najważniejsze.

W związku z ciągłymi niepewnościami związanymi z koronawirusem na całym świecie postanowiliśmy odwołać nasz program na jesień 2020. To środek ostrożności i wyraz szacunku dla naszych zespołów, partnerów i konsumentów. Naszym głównym celem jest ich zdrowie i bezpieczeństwo

- napisał Ralph Lauren w oświadczeniu.

To nie pierwszy przypadek w tym roku, kiedy pokaz mody zostaje odwołany z powodu koronawirusa. Już podczas Milan Fashion Week pokaz odwołał Giorgio Armani, a zaproszeni goście oglądali kolekcję za pomocą streamingu. W San Francisco natomiast, pokaz zdecydowała się odwołać marka Gucci. Nie wykluczone, że w najbliższym czasie inni projektanci również zdecydują się podjąć takie kroki.

Więcej o: