Podkład na lato. Jaki kosmetyk wybrać, aby dobrze sprawdzał się podczas letnich upałów?

Podkład na lato dla kobiet jest niezwykle istotny. Latem nasza skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników, dlatego musi mieć on bogaty, ochronny skład, a jednocześnie powinien być lekki i nie obciążać nadmiernie cery.

Podkłady na lato. Czy konieczna jest zmiana kosmetyku wraz z porą roku?

Podkład na lato? Wiele kobiet wciąż tkwi w przekonaniu, że zmiana nie jest konieczna. Prawda jest jednak taka, że kiedy na dworze temperatura rośnie, a my nie możemy doczekać się wakacji, coraz ciężej jest nam poświęcać czas na żmudne przygotowanie do wyjścia na zewnątrz. Codzienny make up staje się katorgą, kiedy pod wpływem upałów wszystkie kosmetyki "spływają" ze skóry i brzydko się rozmazują. Jak sobie poradzić z taką sytuacją? Przede wszystkim warto zmienić swój zwykły podkład na podkład na lato. Niestety tak. Kosmetyki, które sprawdzają się jesienią czy zimą niekoniecznie dobrze będą zachowywać się podczas upałów. A wiadomo nie od dziś, że od dobrego podkładu zależy sukces całego makijażu. Jaki powinien być podkład na lato? Musi być to kosmetyk:

  • łatwy w aplikacji,
  • o lekkiej konsystencji,
  • chroniący skórę przed promieniowaniem UV
  • intensywnie nawilżający. 

Lekki podkład na lato. Co to znaczy?

Czym kierować się wybierając odpowiedni podkład na lato? Podobnie jak w przypadku innych podkładów, przede wszystkim dobierzmy odpowiedni kolor. Nie może on zbytnio odznaczać się od naszej cery, powinien ładnie korespondować z opalenizną na reszcie ciała. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzać się będą podkłady rozświetlające, które nadają twarzy promiennego blasku i sprytnie maskują cienie pod oczami. 

Podkład na lato powinien być mocno nawilżającym kosmetykiem. Latem nasza twarz szczególnie narażona jest na przesuszenie wynikające z działania czynników zewnętrznych takich jak słońce, ale także wiatr. Szczególnie ważne staje się wówczas zapewnienie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, która dzięki temu wygląda zdrowo, jest elastyczna i napięta. 

Aby zapewnić cerze optymalne warunki, warto zainwestować w lekki podkład na lato. Nieobciążająca formuła kosmetyku ogranicza możliwość zatykania porów i powstawania nieestetycznych zaskórników. Ponadto lekki podkład nie odznacza się tak na twarzy, lepiej adaptuje się do cery i nie spływa pod wpływem potu i wysokiej temperatury. 

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Podkład z filtrem - absolutna konieczność w letniej pielęgnacji!

Ochrona przeciwsłoneczna latem jest niezmiernie ważna. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z wpływu szkodliwego promieniowania UV na powstawanie chorób skóry, w tym także tych najcięższych jak czerniak. Dlatego niezwykle istotne jest, aby wybierając podkład na lato zwrócić uwagę czy posiada on tzw. Sun Protect Factor, czyli czy zapewnia ochronę przeciw promieniowaniu słonecznemu. Większość podkładów jak i kremów BB i CC posiada takową ochronę. Filtry stosowane w podkładach są różne. Pojawiają się te najsłabsze rzędu SPF 6, ale także mocne filtry SPF 50, szczególnie polecane osobom z bardzo jasną karnacją, narażonym na występowanie poparzeń słonecznych. 

Podkład na lato 2022. Na co zwrócić uwagę decydując się na nowy kosmetyk?

Podkłady na lato 2022 obecne są w sprzedaży już od kilku tygodni. Jednak jeżeli macie sprawdzone kosmetyki z poprzednich sezonów, wtedy warto zaopatrzyć się w przetestowane produkty. To pozwoli ograniczyć ryzyko wystąpienia podrażnień czy alergii, które jest spore w przypadku testowania nowego kosmetyku, zwłaszcza jeśli posiadasz cerę szczególnie wrażliwą. 

Podkład na lato: ranking

Drogerie oferują bardzo wiele różnych podkładów. Dlatego, aby ułatwić nieco wybór odpowiedniego podkładu na lato wystarczy zajrzeć do naszego subiektywnego rankingu podkładów.

  • Rimmel, Lasting Radiance, podkład zapewnia ochronę UV na poziomie SPF 25, posiada składniki odpowiedzialne za nawilżenie cery przesuszonej. Jest to podkład o właściwościach rozświetlających - zawiera lśniące drobinki.
  • Bourjois, Healthy Mix, podkład, który zapewnia optymalny efekt kryjący, a jednocześnie zachowujący przyjemną lekką konsystencję. Zawiera wiele naturalnych wyciągów roślinnych, które odżywiają i poprawiają kondycje skóry.
  • Loreal, True Match, podkład idealnie współgrający ze skórą, o lekkiej konsystencji. Podkład ma właściwości rozświetlające, dlatego ładnie nadaje koloryt skórze, a przy tym dobrze utrzymuje się i nie wymaga częstych poprawek.

Warto także wziąć pod uwagę zaopatrzenie się w jeden z polecanych kremów BB lub CC, które oferują nieco mniejsze krycie, ale w zamian posiadają doskonałe właściwości pielęgnacyjne. 

Zobacz też: Podkłady, które wyraźnie poprawią stan twojej cery. To m.in. perełka z Rossmanna za 19 zł

Więcej o: