Gwiazdy po operacjach plastycznych. Jak medycyna estetyczna ingeruje w wizerunek znanych osób?

Gwiazdy po operacjach plastycznych wzbudzają szczególne zaintersowanie mediów jak i zwykłych ludzi. Zwłaszcza, jeśli korekty które miały poprawić wygląd, w zdecydowany sposób go pogorszyły...

Operacje plastyczne - kiedy mamy do czynienia z takim zabiegiem?

Gwiazdy po operacjach plastycznych rzadko chwalą się publicznie wykonanymi poprawkami. Niemniej jednak powszechnie wiadomo, że operacje plastyczne są coraz bardziej popularne. Kiedyś były jedynie w zasięgu majętnych kobiet, bo zabiegi takie są wykonywane całkowicie prywatne i są kosztowne. Obecnie operacje korekty urody są już bardziej dostępne. Skąd wzięła się moda na poprawianie urody z użyciem skalpela? Otóż rozpoczęły ją osoby znane, celebryci często pojawiający się w mediach. Część z gwiazd otwarcie przyznaje się do wykonywanych zabiegów mających na celu poprawę jakości urody, natomiast niektóre konsekwentnie odżegnują się od takich metod, choć uważne tabloidy wskazują na różne zmiany zachodzące w ich wyglądzie, które trudno wytłumaczyć inaczej niż interwencją chirurgiczną. 

Natasha Crown Jej marzenie to największe pośladki na świecie. "Nic mnie nie powstrzyma"

Jakie są najczęściej wykonywane zabiegi plastyczne? Otóż osoby medialne najwięcej uwagi poświęcają swojej twarzy i to ją zwykle poddają rozmaitym zabiegom. Na drugim miejscu znajdują się operacje wpływające na kształt sylwetki, jak zabiegi powiększania piersi czy pośladków, ale też odsysanie tkanki tłuszczowej z różnych, newralgicznych partii ciała

Operacje plastyczne gwiazd. O tym było głośno

Operacje plastyczne gwiazd od zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie ich fanów. W Polsce ciągle jest to gorący temat, jednak za oceanem wielkie gwiazdy Hollywood poddają się tak często różnego typu korektom, że nie sposób nadążyć za nim. Zwłaszcza, jeśli są udane i nie wzbudzają kontrowersji. Wiele popularnych osób przyznaje się do wykonania kilku zabiegów korygujących urodę i należy obiektywnie przyznać, że operacje te przyniosły oczekiwany, pozytywny skutek. Jedną z takich osób jest na pewno Jennifer Aniston, która w młodości przeszła zabieg korekty nosa. Podobny zabieg miała przeprowadzić znana z filmu "Wiek Adeline" Blake Lively, która jednak oficjalnie nie potwierdziła tego. Te aktorki potrafiły jednak znaleźć umiar w stosowaniu dobrodziejstw chirurgii estetyczniej. Jednak wiele znanych osób przyznaje, że operacje plastyczne stały się dla nich nałogiem i odczuwają ciągłą potrzebę ingerencji w wygląd swojego ciała. 

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Gwiazdy po operacjach plastycznych. Skąd się bierze pokusa?

Operacje plastyczne to słaby punkt wielu gwiazd małego i wielkiego ekranu. Pokusa poprawienia urody dotyczy wielu kobiet z pierwszych stron gazet. Część z nich bez wstydu przyznaje się do wykonania drobnych korekt, inne starannie utrzymują to w sekrecie przed mediami. Do takich gwiazd zalicza się Jennifer Lopez, która już wielokrotnie była posądzana przez media o poddanie się zabiegom medycyny estetycznej, czemu piosenkarka konsekwentnie zaprzecza. Niemniej nie da się nie zauważyć subtelnych zmiany jak np. napiętego konturu twarzy gwiazdy, który prawdopodobnie jest wynikiem zabiegu liftingującego. 

 

Nieudane operacje plastyczne

Wśród gwiazd, których wygląd wskazuje na częste korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej znajduje się na pewno Courtney Love. Znana wokalistka, kompozytorka i aktorka, a prywatnie żona zmarłego Kurta Cobaina, często poddawała się ingerencjom chirurgów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku znanej kreatorki mody Donatelli Versace, której zamiłowanie do chirurgii plastycznej jest powszechnie znane. Niemniej jednak trudno znaleźć zalety zabiegów, którym poddaje się projektantka, ponieważ jej obecny wygląd nie ma zbyt wiele wspólnego z naturalną urodą, którą prezentowała jako młoda dziewczyna.

Kim Kardashian Przeszła 40 operacji, żeby upodobnić się do Kim Kardashian. Teraz tego żałuje

 

Najgorsze operacje plastyczne

Wydaje się, że największą ofiarą zabiegów chirurgii plastycznej znaną na całym świecie jest Jocelyn Wildenstein. Kobieta, która podjęła decyzję o operacji plastycznej, aby wzbudzić uczucia w mężu, łatwo popadła w uzależnienie, a jej wygląd po kolejnych zabiegach stawał się coraz gorszy. Obecnie nie sposób znaleźć wspólnych punktów między zdjęciami Jocelyn z młodości i z współczesnych czasów. Mimo to kobieta utrzymuje, że swój wygląd zawdzięcza szwajcarskim korzeniom, a nie nieudanym interwencjom chirurgicznym. 

Zobacz też: Jak zmniejszyć nos? Nie musisz wydawać majątku na operację plastyczną. Wystarczy odpowiedni makijaż

Więcej o: