Najciekawsze tatuaże. Czym kierować się wybierając wzór?

Najciekawsze tatuaże cieszą się zainteresowaniem wielu osób. Jakby nie patrzeć tatuaż to decyzja na całe życie. O ile może być ona podejmowana pod wpływem chwili, o tyle dobór wzoru powinien być naprawdę starannie przemyślany, bo z tatuażem trzeba będzie funkcjonować przez wiele lat.

Tatuaże - co powinniśmy wiedzieć?

Najciekawsze tatuaże to zwykle bardzo misterne wzory, które mogą nam wiele powiedzieć na temat talentu artystycznego tatuażysty, ale też upodobań osoby decydującej się na taką ozdobę. Wykonanie tatuażu to poważna ingerencja w wygląd ciała. Dlatego zawsze powinna być to wszechstronnie przemyślana decyzja. Zabieg może być niewielki, jeśli tatuaż ma nieduże rozmiary, ale zdarzają się osoby, które poddają tatuowaniu duże powierzchnie ciała. 

Technicznie wykonanie tatuażu polega na wstrzyknięciu za pomocą jednorazowej igły barwnika pod skórę. Zabieg bywa dość bolesny. O poziomie odczuwanego bólu decyduje w znacznej mierze dobór miejsca wykonania tatuażu, ale także indywidualny próg bólu danej osoby.

Decydując się na wykonanie tatuażu, należy bardzo dokładnie sprawdzić salon, w którym wykonywany będzie zabieg. Należy zadbać, aby wykonał go doświadczony i profesjonalny tatuażysta. Bardzo ważne jest, aby tatuaż był wykonywany z zachowaniem wszelkich zasad higieny - przy użyciu jednorazowego sprzętu. Istnieje bowiem realne ryzyko zarażenia wirusem HIV lub HCV w przypadku braku sterylnych warunków wykonania zabiegu. Zwracać należy uwagę także czy tusz, który jest używany do wykonania tatuażu pochodzi z jednorazowego, świeżo otwartego opakowania. Wszystkie te detale mogą wpływać na zdrowie i życie osoby poddającej się tatuowaniu.

Zobacz wideo Blanka Lipińska zrobiła sobie nowy tatuaż

Tatuaże damskie. O tym musisz pamiętać!

Tatuaże damskie to coraz częściej wybierana forma ozdabiania ciała. Kobiety wykonują tatuaże w różnych miejscach na ciele i wybierają spośród wielu rozmaitych wzorów dostępnych we wzornikach w salonach tatuażu lub decydują się na indywidualnie zaprojektowane tatuaże. Najczęściej tego typu ozdoby występują w wersji kolorowej lub czarno - białej.

Już po wykonaniu tatuażu niezmiernie ważne jest prawidłowe postępowanie i dbałość o miejsce, w którym go umieszczono. Tatuaż powinien być smarowany odpowiednim preparatem do pielęgnacji. Nie powinien też być wystawiany na promieniowanie słoneczne. Właściwa dbałość o tatuaż pozwoli przez długi czas cieszyć się jego nienagannym wyglądem. Pamiętać trzeba, że wzór wykonany na ciele, nawet taki profesjonalny, nie jest wieczny. Jest to efektem procesów zachodzących w ludzkiej skórze, które powodują stopniowe wchłanianie barwnika. Trwa to jednak wiele lat i jest uzależnione od pielęgnacji tatuażu.

Tatuaże dla dziewczyn. Ciekawe wzory

Ozdabianie ciała tatuażami szczególnie atrakcyjne jest dla osób młodych. Tatuaże dla dziewczyn poniżej 18. roku życia nie są zakazane, bo w polskim prawie nie ma regulacji, które zakazywałyby wykonywania takich zabiegów małoletnim. 

Młode dziewczyny, często pod wpływem impulsu, decydują się na wykonanie tatuażu. I o ile są one w miejscach mało widocznych, to nawet w przypadku zmiany zdania nie są tak kłopotliwe jak tatuaże na odsłoniętych partiach ciała. 

Tatuaże dla dziewczyn to przede wszystkim sentencje, które wyrażają stan ducha, ważne myśli, czy też imiona ważnych osób lub daty istotnych wydarzeń. Ponadto bardzo często młode kobiety decydują się na niewielkie, dziewczęce wzory kwiatowe, motyle, serca itp. 

Modne wzory tatuaży dla kobiet

Decydując się na wykonanie tatuażu, należy zacząć poszukiwania odpowiedniego wzoru i przemyśleć, w jakim miejscu na ciele chcielibyśmy umieścić rysunek. Modne wzory tatuaży ostatnimi laty to przede wszystkim znaki z języków azjatyckich będące sentencjami wschodnimi. Takie wzory kobiety najczęściej umieszczają na wewnętrznej stronie przedramienia lub nadgarstka, a także na karku. Jeśli chodzi o tatuaże na rękę czy nogę, to widoczna jest popularność wzorów takich jak dmuchawce, czy różnego typu łapacze snów. Popularne jest też wykonywanie rysunku znaku nieskończoności, który jest symbolem bardzo niejednoznacznym. 

Większość pań decydujących się na tatuaże wybiera wzory o kobiecym charakterze. Dlatego zwłaszcza latem możemy podziwiać piękne tatuaże przedstawiające eklektyczne róże, smukłe pióra, mroczne ptaki lub abstrakcyjne wzory imitujące koronkę. 

Najładniejsze tatuaże. Gdzie szukać inspiracji?

Poszukując inspiracji na najładniejsze tatuaże należy przede wszystkim skierować się do internetu, gdzie dostępna jest cała masa zdjęć prawdziwych arcydzieł, jeśli chodzi o tatuaże. Poniżej znajdziecie kilka naszych typów na najładniejsze tatuaże gwiazd.

 
 
 

Zobacz też: Tatuaż na żebrach - sprawdź, który wzór będzie odpowiedni w tym miejscu

Więcej o: