Fryzury na lato. Jakie trendy fryzjerskie obowiązują latem 2022?

Fryzury na lato są bardzo ważnym elementem stylizacji. Potrafią wyrazić charakter i styl, dodać kobiecie powagi albo drapieżności. Prawidłowo dobrane, subtelnie podkreślają urodę i dają poczucie elegancji.

Damskie fryzury. Trendy 2022

Fryzury na lato powinny nie tylko nadążać za trendami, ale przede wszystkim zapewniać wygodę w letnie dni. Podążanie za panującymi trendami to wyczerpujące zadanie. Co chwila bowiem jesteśmy świadkami zmieniających się mód, odchodzenia i powracania do znanych już wzorów, kolorów czy stylistyk. Nie inaczej dzieje się w przypadku fryzur damskich. Trendy w fryzjerstwie damskim od kilku sezonów podążają w stronę klasycznych form i rozwiązań. Należy pamiętać, że żadna, nawet najmodniejsza fryzura nie pomoże, jeżeli włosy będą zaniedbane. Konieczne jest więc, aby po sezonie zimowym udać się do fryzjera, by pozbyć się zniszczonych, rozdwojonych końcówek i odświeżyć kolor. Warto rozważyć zabieg keratynowy, który odżywi i poprawi kondycję włosów i skóry głowy. Można także zdecydować się na bardziej radykalne zmiany. Jakie będą najmodniejsze fryzury damskie w 2022? 

Modne fryzury damskie na lato 2022

Jak już wcześniej wspomniano, fryzury damskie w 2022 roku nawiązywać będą do klasycznych form fryzjerskich. Renesans w nowym sezonie przeżywać będą fryzury z grzywką. Grzywki już od jakiegoś czasu powoli wracają na salony dzięki popularnym w mediach celebrytkom jak np. Agnieszka Woźniak-Starak, ale wiosną i latem 2022 roku wrócą na sam szczyt. Grzywka musi być jednak idealnie obcięta - nie może być zbyt krótka, ani zbyt długa, dlatego decyzja o takiej fryzurze wiąże się z koniecznością częstych wizyt u fryzjera, aby utrzymać właściwą długość włosów. 

 

Fryzury na lato: trendy 2022

Lato to czas, kiedy włosy narażone są szczególnie na działanie szkodliwych czynników, jak promieniowanie słoneczne czy porywy wiatru. Warto więc przede wszystkim zadbać o włosy stosując kosmetyki nawilżające i poprawiające ich kondycję. Latem wiadomo, że królują raczej krótkie fryzury. Panie mające własnie takiej długości włosy nie muszą poświęcać zbyt wiele czasu na stylizację i  suszenie. Ten patent jest szczególnie istotny podczas wakacji, kiedy szkoda marnować czasu na siedzenie przed lustrem. Co jeśli jednak jesteśmy posiadaczkami długo zapuszczanych i idealnie długich włosów? Otóż trendy w fryzurach na lato 2022 mówią, że wtedy warto zdecydować się na kok. Jest to idealne rozwiązanie zarówno dla pań o włosach prostych, jak i kręconych. Kok nie wymaga od nas dużej wprawy. Im luźniej go zepniemy, pozostawiając luzem kilka pasemek, tym lepszy będzie efekt końcowy.

Zobacz wideo Ta fryzura najlepiej wygląda zrobiona z kręconych włosów. To się nazywa objętość!

Krótkie fryzury na lato 2022. Korzystaj z kosmetyków do stylizacji

Krótkie fryzury, bez względu na porę roku, wymagają dużej uwagi od pań. Im włosy są krótsze, tym częściej należy zjawiać się u fryzjera, bo swobodnie odrastające kosmyki zaburzają wygląd całej fryzury. Jeśli posiadasz włosy krótkie do ramion, wtedy można stylizować je samodzielnie z użyciem popularnych szczotek suszących. W ten sposób można łatwo nadać fryzurze kształt i ujarzmić swobodne kosmyki. Pamiętajmy, że krótkie fryzury na lato 2022 warto utrwalać piankami, pudrami lub żelami, które chronią włosy przed działaniem promieni słonecznych. 

Długie fryzury na lato 2022. Postaw na warkocz!

W przypadku długich fryzur na lato 2022, w dalszym ciągu prym będą wiodły warkocze. Wiadomo, że długie włosy podczas upałów sprawiają, że łatwo poci się głowa i szyja, dlatego konieczne jest ich wiązanie, zaplatanie lub upinanie. I tu w zależności od naszych umiejętności, ale także ilości wolnego czasu, możemy zdecydować się na klasyczny koński ogon lub na bardziej wymagające fryzury. Wszelkiego typu warkocze - dobierane, kłosy itd. - sprawdzą się idealnie zarówno do pracy, jak i na letnie imprezy plenerowe. Kiedy nie dysponujemy dużą ilością czasu, a potrzebujemy niebanalnej fryzury, wtedy warto stworzyć lekki romantyczny kok, który będzie wyglądał zjawiskowo, a jednocześnie będzie bardzo wygodny. 

Zobacz też: Modne fryzury 2022. Damskie półdługie cięcia, które uwielbiają polskie gwiazdy

Więcej o: