Gwiazdy w okularach, czyli jakie oprawki wybierają celebrytki

Gwiazdy w okularach to niecodzienny widok. Większość znanych osób korzysta z soczewek kontaktowych. Inna sytuacja jest w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Jakie są ulubione okulary gwiazd? Przekonaj się sama.

Okulary korekcyjne, czyli kiedy musisz mieć ze sobą okulary

Gwiazdy w okularach widzą nie tylko przedmiot codziennego użytku, ale przede wszystkim stylowy dodatek, który znacząco może wpływać na całość stylizacji. Okulary korekcyjne to w przypadku wielu osób konieczność. Część osób posiadających wady wzroku decyduje się na stosowanie soczewek, ale wiele niestety nie może pozwolić sobie na to ze względu na różne ograniczenia. Wtedy pozostaje dobranie okularów korekcyjnych. Wybór okularów powinien opierać się przede wszystkim na dopasowaniu kształtu oprawek do kształtu twarzy. Ogólnie znana zasada mówi, że kształt okularów powinien być przeciwny do kształtu twarzy. Co to właściwie znaczy? Otóż jeżeli mamy okrągłą buzię, wtedy warto wybrać oprawy o wyraźnym, prostokątnym lub szpiczastym kształcie, które nadadzą charakteru i wyrazu twarzy. Natomiast jeśli nasza twarz jest pociągła i ma ostre rysy, wówczas można je złagodzić dzięki oprawkom okrągłym lub owalnym.

Damskie okulary korekcyjne. Jak je dobrać?

Panie, nie tylko te goszczące na co dzień w telewizji, przywiązują bardzo dużą wagę do wyboru opraw korekcyjnych. Okulary, które nosimy przez wiele godzin są istotnym elementem, który wpływa w znaczący sposób na wygląd i wizerunek. Dlatego dobierając damskie okulary korekcyjne, należy zwrócić szczególną uwagę na kształt twarzy. Jego poprawne określenie pozwoli na wybranie najbardziej optymalnych oprawek.

Zwraca się więc uwagę, że kobiety o twarzy kwadratowej powinny decydować się na oprawki owalne lub zaokrąglone. Dobrze sprawdzą się tzw. kocie oczy, które złagodzą rysy. Panie o twarzach okrągłych doskonale wyglądać będą w okularach prostokątnych, które zniwelują wrażenie pulchności. Osoby posiadające twarz owalną, która uważana jest za najbardziej proporcjonalną, mogą pozwolić sobie na praktycznie każdy typ oprawek. Z kolei osoby o trójkątnej buzi muszą postawić na złagodzenie rys, czemu przysłużą się oprawki bez dolnej krawędzi albo takie o bardzo delikatnej obwódce. 

Zobacz wideo Bose Frames Alto - okulary przeciwsłoneczne i słuchawki w jednym [TOPGadżet]

Okulary gwiazd. Jakie oprawy noszą celebrytki?

Gwiazdy raczej rzadko decydują się na zakładanie okularów korekcyjnych, bo to w znaczący sposób wpływa na ich wygląd. Dlatego często przyznają się do korzystania ze szkieł kontaktowych. Jeśli jednak okulary mogą stanowić ciekawy akcent dla całej stylizacji, wtedy mamy szansę zobaczyć ciekawe modele okularów gwiazd. Meryl Streep to jedna z najpopularniejszych aktorek na świecie, która nie stroni od noszenia okularów korekcyjnych. Zawsze decyduje się na okulary o lekko zaokrąglonych oprawkach, co doskonale koresponduje z owalem jej twarzy.

 

Z kolei Jennifer Garner, którą charakteryzuje bardzo delikatna, subtelna uroda, często stawia na mocne, kanciaste oprawki, które w zdecydowany sposób wyostrzają kontury jej twarzy.

 

Fanką okularów korekcyjnych jest także Salma Hayek. Wielokrotnie można było ją zobaczyć w bardzo zróżnicowanych oprawkach. Trzeba przyznać, ze w każdych z nich aktorka wygląda zniewalająco.

 

Modne oprawki okularów. Musisz je mieć!

W ostatnich latach bardzo popularne stały się okulary, których oprawki swoim kształtem przypominają kocie oko. Mają one lekko spłaszczony kształt z wyciągniętym ku górze zewnętrznym kącikiem. Takie okulary jednak nie sprawdzą się dobrze dla każdego typu twarzy. Będą one znacznie lepiej wyglądać u pań, które mają nieco okrąglejszą buzię, doskonale dodadzą jej wyrazu. Dobrym zabiegiem jest też zakup takich okularów nie tylko w standardowym czarnym kolorze. Kolor oprawek może w znaczący sposób wpłynąć na wygląd twarzy. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na modne czerwone czy granatowe oprawki, wtedy zmuszone będziemy resztę stylizacji podporządkować takiej kolorystyce. 

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne, czyli aviatorki

Najmodniejsze ostatnimi czasy okulary to zdecydowanie aviatory. Są to zazwyczaj okulary przeciwsłoneczne. Swoją sławę zawdzięczają temu, że bardzo chętnie sięgają po nie gwiazdy ze świata showbiznesu. Aviatorki przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Występują w wielu ciekawych kolorach. Najmodniejsze okulary aviatory to zdecydowanie te o niebieskich szkłach. Osoby, które noszą okulary korekcyjne również mogą sobie sprawić pilotki. Warto mieć je w swojej kolekcji, bo są to najmodniejsze okulary sezonu. 

Zobacz też: Modne okulary przeciwsłoneczne na lato kupisz w atrakcyjnych cenach. Kosztują mniej niż 50 złotych!

Więcej o: