Fryzury na czerwony dywan. Najpiękniejsze fryzury gwiazd Hollywood i nie tylko

Fryzury na czerwony dywan to pokaz najwyższej jakości wirtuozerii stylistów. Czerwony dywan to miejsce, gdzie kształtowane są trendy nie tylko modowe, ale także te fryzjerskie czy kosmetyczne.

Fryzury gwiazd - klasycznie czy ekstrawagancko?

Dla gwiazd fryzura jest jednym ze środków wyrazu. Dlatego tak często możemy obserwować radykalne zmiany wizerunku ulubieńców tabloidów. Znanym przykładem takich niespodziewanych metamorfoz jest Rihanna, która w krótkim czasie zaprezentowała fryzury zarówno z długich włosów, później miała je całkiem krótkie, by po chwili wrócić do fryzury półdługiej. Takie zmiany są konieczne w przypadku gwiazd, aby ciągle zachowywały one interesujący i przyciągający wizerunek.

Znane kobiety w większości mają słabość do długich włosów. Takie włosy pięknie wyglądają, a odpowiednio ułożone dodają kobiecości i stylu. Niemniej jednak długie włosy wymagają wielu starannych zabiegów, które pozwolą je zachować w nienagannym stanie. Dlatego też wiele gwiazd decyduje się na krótkie fryzury, które również potrafią być piękne i kobiece, a ich utrzymanie nie wymaga aż tylu starań. Tu doskonałym przykładem jest Małgorzata Kożuchowska, która jeszcze kilkanaście lat temu miała długie, piękne blond włosy, później zachwycała swoimi krótkimi fryzurami. Obecnie stopniowo wraca do dłuższych włosów. 

Fryzury do ramionOdmładzające fryzury dla 60-latek. Noszą je największe polskie gwiazdy

Najmodniejsze fryzury gwiazd, czyli jak celebrytki wyglądają na co dzień

Gwiazdy lubują się w klasyce. Dlatego tak często możemy obserwować je w rozpuszczonych długich włosach, klasycznych kokach czy eleganckich falach. Najmodniejsze fryzury gwiazd zazwyczaj widoczne są na wielkich galach i uroczystościach, gdzie spodziewana jest obecność rzeszy reporterów i fanów. W codziennych sytuacjach popularne aktorki czy piosenkarki podobnie jak zwykłe kobiety, szukają rozwiązań prostych i szybkich, dlatego często można zobaczyć je z luźno spiętymi włosami lub zebranymi w koński ogon. 

Zobacz wideo Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka [#HomeBeauty]

Fryzury gwiazd na czerwonym dywanie, czyli co najlepiej prezentuje się na "ściance"

Czerwony dywan wymusza na gwiazdach ciągłe dążenie do ideału. Poza tym muszą zaskoczyć swoim wyglądem i przyciągnąć uwagę fotoreporterów. Pomagają w tym przede wszystkim oryginalne kreacje. Jeśli mamy do czynienia z bardzo strojnymi sukniami, wtedy fryzury gwiazd na czerwonym dywanie zazwyczaj są bardzo klasyczne i stonowane. To pozwala zachować harmonię i elegancję stylizacji.

Wydaje się, że największe emocje budzą stylizacje gwiazd na gali oscarowej. Tu prócz sukien ważne są właśnie fryzury. Przykładem szyku i elegancji jest zawsze stylizacja Penelope Cruz. Jej fryzura doskonale dopełnia strój - długie wypielęgnowane włosy aktorki pięknie podkreślają urodę.

 

W naszym kraju porównywalne do Oscarów emocje budzą nagrody filmowe Orły. Gala ich wręczenia to okazja do podziwiania największych gwiazd polskiego kina. Na czerwonym dywanie zobaczyć można ciekawe stylizacje i fryzury. 

Długie fryzury na czerwony dywan: rozpuszczone czy upięte?

Długie fryzury na czerwonym dywanie pojawiają się najczęściej i są najbardziej efektowne. Piękne, zadbane i lśniące włosy to idealny atrybut każdej kobiety, a już w szczególności takiej rozpoznawalnej medialnie. I tu ponownie warto prześledzić wydarzenia filmowe, gdzie aktorki z powodzeniem prezentują długie fryzury. Nicole Kidman podczas rozdania Złotych Globów zachwyciła nie tylko piękną, krwistoczerwoną kreacją, ale także świetnie dobraną, klasyczną fryzurą.

 

Z kolei na rozdaniu Oscarów na gładką, prostą fryzurę z długich włosów postawiła Laura Dern. Taka fryzura doskonale zgrywała się z mocno odkrytą górą kreacji aktorki.

 

FryzuraTa fryzura dla krótkich włosów odejmuje lat. Podobną ma Danuta Stenka

Krótkie fryzury na czerwony dywan, czyli skromnie i z gracją

Krótkie fryzury na czerwonym dywanie mogą prezentować się równie kobieco i uroczo co długie. Udowodniła to Natalie Portman, która na Oscary wybrała właśnie swobodne uczesanie, prezentujące jej krótkie, idealnie wystylizowane włosy. Cała uwaga skupiła się na jej sukni, a zwłaszcza na pelerynie, gdzie aktorka miała wypisane nazwiska kobiet, które pominięto podczas nominacji. 

Zobacz też: Odmładzające fryzury dla 60-latek. Noszą je największe polskie gwiazdy. Są piękne i proste w stylizacji

Więcej o: