Najlepsze filmy z Tomem Hanksem. Warto je obejrzeć

Tom Hanks ma na koncie wiele niezapomnianych ról filmowych. Co ciekawe, jest jednym z nielicznych aktorów, który zdobył Oscara dwa razy z rzędu. Podpowiadamy, które filmy z jego udziałem warto obejrzeć.

Tom Hanks to jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie. Jego Kariera rozpoczęła się w 1980 roku od występu w serialu telewizyjnym "Bosom Buddies". W tym samym roku pojawił się w filmie  "On wie, że jesteś sam".

Po latach aktor może pochwalić się imponującym dorobkiem. Wybraliśmy kilka produkcji z jego udziałem, które naszym zdaniem warto obejrzeć. 

Zobacz wideo Obejrzyj trailer jednego z najlepszych filmów z udziałem Toma Hanksa:

Tom Hanks: filmy - od czego zacząć?

Jedna z najbardziej znanych ról Toma Hanksa to Andrew Beckett w filmie "Filadelfia" z 1993 roku. Aktor wcielił się w postać chorego na AIDS prawnika, który został zwolniony z prac z powodu choroby. Film zdobył dwa Oscary: w kategorii najlepsza piosenka ("Streets of Philadelphia", wyk. Bruce Springsteen) oraz najlepszy aktor pierwszoplanowy (Tom Hanks). 

Kolejną statuetkę w tej samej kategorii aktor otrzymał rok później za rolę w filmie "Forrest Gump". Jest to historia mężczyzny z niedowładem kończyn, który stał się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie. 

Tom Hanks: popularne filmy

Tom Hanks znany jest także z wielu innych doskonałych ról. Oto filmy z jego udziałem, które naszym zdaniem warto obejrzeć:

  • "Ich własna liga" (1992);
  • "Bezsenność w Seattle" (1993);
  • "Apollo 13" (1995);
  • "Szeregowiec Ryan" (1998);
  • "Zielona mila" (1999);
  • "Cast Away - poza światem" (2000);
  • "Droga do zatracenia" (2002).

W tym roku możemy zobaczyć aktora w trzech nowych produkcjach. To: "Zaginiony symbol", "Greyhound", "News of the World".

Nie wiesz który serial obejrzeć? Przychodzimy z pomocą! Oto ranking najlepszych produkcji Netflix:

Więcej o: