Linie na dłoni. Jak wyczytać ukryty sens z naszej dłoni?

Linie na dłoni posiada każdy z nas. Nie każdy jednak wie, że dzięki nim można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Zjawisko chiromancji, bo o nim mowa, wywodzi się ze starożytności i praktykowane jest po dziś dzień.

Co oznaczają linie na dłoni? Poznaj ich nazwy

Linie na dłoni to naturalna rzecz. Każdy z nas je posiada i nie przywiązuje do tego większej uwagi. Tymczasem już wiele wieków temu ludzie obserwujący położenie gwiazd na niebie, dostrzegli podobieństwo linii na dłoniach do linii łączących poszczególne gwiazdy. Na tej podstawie próbowano przepowiadać fakty dotyczące ludzkiego życia. Chiromancja ma swoje korzenie w starożytnych Indiach, choć znana była także w Grecji i Rzymie. To wtedy narodziła się sztuka odczytywania losów człowieka z dłoni. 

Co oznaczają linie na dłoni? Otóż można na niej wyznaczyć siedem głównych linii:

 • życia,
 • głowy,
 • serca, 
 • Wenus, 
 • Słońca, 
 • Merkurego 
 • losu. 

Prócz tych wymienionych na wewnętrznej części dłoni znajduje się wiele pomniejszych linii tworzących razem siatkę, z której chiromanci potrafią odczytać najbardziej intymne szczegóły ludzkiego życia.

Linia życia na dłoni. O czym nam mówi?

Wskazuje się, że linia życia na dłoni, która rozpoczyna się pomiędzy palcem wskazującym a kciukiem, określa osobowość i nastawienie do życia, a nie tak jak sądzi wiele osób długość życia. W przypadku osób energicznych, pełnych życia powinna być mocno zarysowana i dość głęboka. Z kolei płytka i niezbyt wyraźna linia może świadczyć o skromności i braku skłonności do wywyższania się. Jeśli linia życia rozpoczyna się obok kciuka, może to wskazywać na przemęczenie lub chorobę. Za to długa i wyraźna kreska wskazuje na dobre zdrowie i ciekawe życie, które może być również bardzo długie. Szeroka linia życia oznacza, że osoba prowadzi żywot intensywny, ale w sposób niefrasobliwy. Krótka i słabo zarysowana może z kolei świadczyć o słabej osobowości, unikaniu wyzwań, a wręcz tchórzliwości. Linia życia, która łączy się z linią głowy wskazuje na posiadanie przez osobę umysłu analitycznego. Jeśli linia życia jest podwójna, oznacza to, że osoba taka znajduje się pod silnym wpływem innego człowieka.

Zobacz wideo Najciekawsze odkrycia kosmiczne ostatnich lat

Linia serca na dłoni. Kiedy oznacza szczęście w miłości?

Linia serca na dłoni jak sama nazwa wskazuje, dotyczy spraw sercowych i życia miłosnego. Rozpoczyna się ona na brzegu dłoni pod małym palcem. Jeżeli jej początek znajduje się pod palcem wskazującym, to świadczy to o stabilizacji w sferze uczuciowej. Z kolei jeśli zaczyna się pod palcem środkowym, to może wskazywać na to, że osoba w związku jest egoistyczna i nie dba o partnera. Chiromanci zgodnie twierdzą, że jeśli linia serca biegnie blisko linii głowy, wówczas dla osoby takiej najważniejsza jest rodzina. Przerywana linia serca może z kolei zwiastować w przyszłości problemy i choroby serca. 

Linia małżeństwa na dłoni. Gdzie jej szukać?

Linia małżeństwa na dłoni to krótka linia, wychodzącą ze skraju dłoni i biegnącą w kierunku centrum wzgórza Merkurego. Na jej podstawie można wnioskować na temat kwestii związanych z liczbą związków małżeńskich i partnerskich. Linia małżeństwa może wystąpić na dłoniach osób, które nie zdecydowały się na stały związek. Jej wygląd może natomiast świadczyć o jakości relacji partnerskich.

 • jedna, mocno zarysowana linia małżeństwa oznacza stałość i jeden silny związek na całe życie
 • słaba linia może świadczyć o byciu w związku małżeńskim, który nie spełnia oczekiwań
 • jeśli zaraz pod mocną linią małżeństwa występuje druga, równoległa to może to wskazywać na utrzymywanie podwójnego związku: jednego małżeńskiego i drugiego na boku.
 • może zdarzyć się też, że na dłoni jest wiele słabych linii małżeństwa, co wskazuje na trudność w wyborze partnera.
 • rozwidlona linia małżeńska może wskazywać na rychłe zakończenie związku rozwodem. 

Wróżenie z ręki. Jak się do tego zabrać?

Wróżenie z ręki to nie jest łatwa sprawa. Każda dłoń powinna być rozpatrywana oddzielnie. Zgodnie z wierzeniami chiromantów lewa dłoń ma związek z przeznaczeniem człowieka (czyli z tym, co się w jego życiu wydarza), a na co nie ma on wpływu. Na podstawie lewej dłoni określić można charakter człowieka, jego wady i zalety. Z kolei prawa dłoń służy do ustalenia działania człowieka, dlatego nazwana jest dłonią wolnej woli.

W wróżeniu z ręki znaczenie ma wszystko. Każdy detal ma wpływ na ogólny obraz. Najważniejsze są linie i ich przebiegi, ale ważny jest też kształt dłoni, palców i wygląd wewnętrznej strony dłoni. W internecie krąży wiele porad dotyczących tego, jak wyczytać przyszłość z dłoni, więc jeśli masz chwilę czasu to sama możesz spróbować stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem. 

Zobacz też: Jaki wpływ mają na nas fazy Księżyca?

Więcej o: