Jak posprzątać garderobę? Trzy wskazówki, które ułatwią ci pracę

Jak posprzątać garderobę? Czasami trudno się do tej czynności zmobilizować. Zwłaszcza gdy nie robiłyśmy tego od wielu miesięcy. Wraz ze zbliżającą się wiosną warto jednak się przemóc. Mamy dla was trzy wskazówki, które ułatwią sprzątanie garderoby.

Początek wiosny to dobry czas na generalne porządki. Oprócz mycia okien, czy segregacji kosmetyków, wiele osób decyduje się także na sprzątanie garderoby. Jak zrobić to rozsądnie? Podpowiadamy.

Jak posprzątać w garderobie? Pozbądź się niektórych rzeczy

Jeśli nie sprzątałaś w swojej garderobie od dłuższego czasu, na pewno znajdziesz w niej sporą liczbę ubrań, których od dawna nie miałaś na sobie. Nie chodzi tu oczywiście o rzeczy z sezonu letniego, tylko o takie, które mogłaś nosić jesienią czy zimą, a mimo to ani razu tego nie zrobiłaś.

Zobacz wideo Ciucholand, w którym się nie płaci? Więcej na temat tego miejsca dowiesz się z filmu:

Radzimy, aby pozbyć się rzeczy, których nie miałaś na sobie od sześciu miesięcy. Pamiętaj, żeby ich nie wyrzucać. Możesz sprzedać je na którejś z platform internetowych lub oddać do kontenera z ubraniami dla potrzebujących. 

Możesz także skorzystać z kilku porad na to, jak dać życie niechcianym rzeczom. Informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule:

Sprzątanie garderoby - posegreguj ubrania

Trzymasz w swojej garderobie wszystkie ubrania? To wprowadza pewien bałagan. Radzimy, by posegregować je w zależności od tego, co nosisz o danej porze roku. 

Przygotuj dwa duże kartony i schowaj do nich zimowe swetry, kurtki, czy bluzy. Z kolei w garderobie pozostaw rzeczy, które będą ci potrzebne na wiosnę. Tego typu segregację możesz robić wraz z początkiem każdej pory roku.

Porządki w garderobie - pogrupuj rzeczy

Masz rano problem ze znalezieniem niektórych części garderoby? To bardzo powszechne zjawisko. W czasie wiosennych porządków możesz temu zapobiec.

Radzimy, byś pogrupowała swoje rzeczy. Dzięki temu będziesz wiedziała, w którym miejscu szukać konkretnych ubrań. Może to być na przykład kilka różnych grup: spódnice, sukienki, spodnie, sweterki, bluzy itd.

Więcej o: