Jak zagadać do chłopaka? Czyli o trudnych początkach relacji w czasach Tindera

Jak zagadać do chłopaka, który wpadł nam w oko? Otóż sprawa w dzisiejszych czasach jest z pozoru łatwa, gdyż mamy wiele kanałów kontaktu, takich jak Facebook czy Instagram. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości zainicjować kontakt wcale nie jest tak łatwo.

Jak zagadać do chłopaka na Tinderze? Sprawdzone porady

Jeśli chłopak, do którego chcesz zagadać ma Tindera i zostaliście sparowani, to można powiedzieć: bingo! Oznacza to bowiem, że jest on zainteresowany poznawaniem nowych osób i nawiązywaniem relacji i twój profil spełnia jego oczekiwania. Teraz wystarczy tylko odpowiednio zagaić rozmowę. Najlepiej wybrać niestandardowy tekst, których nie znajdziesz w internetowych poradnikach podrywu. Takie kreatywne zagajenie zwiększa szansę na zainteresowanie drugiej osoby. Nie bój się pokazać swojego poczucia humoru, bądź sobą. Zagadaj o jakąś informację z jego profilu - z opisu lub zdjecia, zapytaj o szczegóły. Lubi psy? Zapytaj, jak długo ma swojego psa i gdzie chodzą na spacery. Lubi podróżować? Zapytaj, jakie miejsca w Europie poleca. Później wymiana zdań toczy się już własnym rytmem. Unikaj zagadywania emotikonkami, to banalne. Pamiętaj, żeby już na początku określić nasze zamiary, wtedy każda ze stron będzie mogła się odnieść do tego, czy chce kontynuować taką znajomość. Aplikacje i portale randkowe pozwalają poznać wiele nowych osób, ale pamiętaj, że każda z nich może mieć inne intencje. Zawsze warto stawiać na szczerość, aby nie sprawiać zawodu ani sobie, ani tej drugiej osobie. 

Jak zagadać do chłopaka na fb, kiedy nie mamy go w znajomych?

W przypadku Facebooka sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Posiadanie konta na tym portalu społecznościowym wcale nie świadczy o tym, że ktoś jest samotny i chce nawiązać nową relację. Przede wszystkim, aby swobodnie zagadać do chłopaka na fb, należy dołączyć do grona jego znajomych. Jeśli takie zaproszenie zostanie przyjęte to dobry znak. Oznacza, że można działać dalej. A jeśli zostanie odrzucone? No cóż, lepiej szybciej pogodzić się z porażką, niż żyć ze złudzeniem, że mogło coś z tego wyjść. Czy warto zagadywać, jeśli się nie znacie? Wiadomość wpadnie do skrzynki "Inne", a twój obiekt wetschnień może ją zabaczyć lub nie. Czy warto ryzykować? Oceń sama. 

Dostając się do grona znajomych chłopaka możesz pozyskać masę informacji na jego temat: tego co lubi, jakie filmy i seriale ogląda, czego słucha, jakie ma poglądy na bieżące zjawiska na świecie. Taka wiedza pozwoli Ci zorientować się czy jesteście podobni, czy macie wspólne pola do dyskusji lub podobne upodobania. Informacje dostępne na facebooku pozwolą Ci też w odpowiedni sposób rozpocząć rozmowę i zainteresować go swoją osobą. A przede wszystkim dowiesz się, czy w ogóle kogoś szuka, bo być może jest w związku i nie warto inicjować rozmowy. 

O tym, co może się dziać w znajomościach na Instagramie w swoim stylu opwiada Joanna Okuniewska w podkaście "Ja i moje przyjaciółki idiotki", w odcinku "Instagramowe sytuacje"

Jak zagadać do chłopaka w szkole? 

Duży problem z zawarciem znajomości z chłopakiem. mają szczególnie nastolatki. To jak zagadać do chłopaka w szkole nastręcza problemów większości młodych dziewcząt. Szkoła jest środowiskiem, w którym szybko rozchodzą się plotki i nieprawdziwe informacje. Nastolatki obawiają się więc nie tylko odrzucenia, ale także hejtu i wyśmiewania, stąd coraz większy problem z okazywaniem uczuć dotyczy właśnie tej grupy wiekowej. W szkole bezpieczniej jest zachowywać relacje koleżeńsko - przyjacielskie, a jeżeli chcemy nawiązać głębszy związek, wtedy warto przenieść go na grunt pozaszkolny. Dobrym sposobem będzie spędzanie czasu na  nauce lub zajęciach rozwijających wspólną pasję, która może być łącznikiem dla dwojga młodych ludzi. Poza szkołą można poczuć się swobodniej, a to na pewno ułatwia nawiązanie trwałego związku. 

Jak zagadać do chłopaka w szkole? Jeśli jesteś zdecydowana, możesz zacząć od:

 • wątku wspólnych znajomych i np urodzin waszej wspólnej koleżanki
 • kłopotów z jakimś przedmiotem, z którego twój obiekt westchnień jest mocny
 • zainteresowań - wiesz, że lubi seriale kryminalne? Zapytaj, czy oglądał konkretny kryminał 

Jeśli się nie uda, nie przejmuj się. Pamietaj, że nie znasz tej drugiej osoby i zagadujesz "w ciemno", a to nie jest prosta sprawa. 

Jak zagadać do chłopaka, którego nie znam? 

W zależności od środowiska, w jakim się znajdujecie, warto wykorzystać elementy, które was łączą. Wspólne miejsce pracy czy nauki, zainteresowania. Znalezienie wspólnego punktu wcale nie będzie trudne. Pamiętaj, że słowa to nie wszystko. Dużo o nas mówią również gesty i postawa - uśmiechaj się, nie krzyżuj rąk, to naprawdę działa. 

Jak pokazać, że mu się podobam i nie wyjść przy tym na desperatkę?

Kiedy facet ci się podoba, ale nie wiesz jak mu to okazać, wtedy najlepiej postawić na spontaniczność i naturalność. Spróbuj pogadać z nim bez podtekstów. Załapanie pierwszego kontaktu jest niezmiernie ważne. Nie ma znaczenia czy wasza pierwsza rozmowa odbędzie się w realu czy za pośrednictwem internetu. Wiele par mimo tego, że poznało się w sieci jest obecnie w szczęśliwych, udanych związkach. Grunt to znalezienie odpowiedniego gruntu, na którym oboje możecie się wykazać. Stąd już blisko do nawiązania pozytywnej relacji, która z czasem może przerodzić się w coś poważniejszego. Nie mów od razu o wszystkim, co czujesz. Bądź szczera, ale nie rysuj przed wami wspólnego życia już na początku znajomości. Pokazuj zaangażowanie drobnymi gestami, ale nie rezygnuj z siebie na rzecz drugiej osoby. Zadawaj pytania i opowiadaj o sobie. Bądź sobą! Jednym z kryteriów udanej relacji jest okazywanie sobie uczuc. Ale mowa nie tylko o miłości. Jeśli czujesz się dobrze w jego towarzystwie, po prostu o tym powiedz. 

Jak poznać, że mu się podobam?

Trudno jest wejść w buty drugiej osoby i przekonać się, czy jest nami zainteresowana, ale najczęściej widać to po jej zachowaniu. Jeśli chłopak odwzajemnia twoje zainteresowanie, będzie zagadywał, inicjował kontakt werbalny lub wzrokowy. Jeśli nie, możesz łatwo się o tym przekonać. Brak zainteresowania rozmową, brak zadawanych pytań, zdawkowe odpowiedzi - to nie świadczy o tym, że ktoś się nami interesuje. Jeśli po pierwszym spotkaniu nie zaproponuje kolejnego, a na twoją propozycję nie odpowie konkretnie - czas zwijać żagle. Najpewniej nic z tego nie będzie, szkoda czasu. 

Jak zagadać do chłopaka? Bezpiecznie!

Nawiązując znajomości pamiętaj, że w pierwszej kolejności musisz dbać o siebie i swoje bezpieczeńśtwo. Nawet jeśli czujesz, że poznałaś kogoś wyjątkowego, uważaj, opowiadaj o tej znajomości swoim bliskim, a gdy tylko zapali ci się lampa ostrzegawcza - uciekaj. Na co powinnaś uważać nawiązując nową znajomość?

 • na spotkania umawiaj się w miejscach publicznych, zawsze informuj o spotkaniu bliską osobę i pozostawaj z nią w kontakcie
 • nie odpowiadaj na prośby o pieniądze, nie podawaj swoich danych
 • nie daj się złapać na smutne historie, które wymagają od ciebie przelania jakiejś kwoty pieniędzy
 • uważaj na ludzi, którzy deklarują miłość od pierwszego spotkania
 • uważaj też na osoby, które utrzymują z tobą relację tylko w sieci, być może nie są tymi, za których się podają
 • uważaj na zdjęcia, które wysyłasz do nowo poznanej osoby.
   

Zobacz wideo O co chodzi z tą piątą randką?
Więcej o: