Czyszczenie srebra krok po kroku. Poznaj najskuteczniejsze domowe sposoby

Czyszczenie srebra nie jest aż tak trudne, jak początkowo mogłby się wydawać. Podpowiadamy, jak dzięki domowym sposobom pozbędziesz się patyny ze srebra.

Czyszczenie srebra to jedna z tych czynności, którą wykonasz przy użyciu różnych łatwo dostępnych produktów. Z pomocą przychodzą m.in. pasty do zębów, mleko i kurze jaja. 

Zobacz wideo Srebrna biżuteria pokryła się nalotem? W ten sposób nadasz jej blask:

Czyszczenie srebra domowym sposobem: pasta do zębów

Czyszczenie srebra pastą do zębów to chyba jeden z najczęściej polecanych sposobów. Zwróćcie jednak uwagę na skład produktu. Pasta nie może zabierać dużej ilości sodu. Powód? Składnik ten niszczy srebro. Unikajcie także past, które mają działanie wybielające. 

Jak wyczyścić srebro przy użyciu pasty do zębów? Do wykonania zabiegu będziecie potrzebowali bawełnianej szmatki. Możecie użyć także szczoteczki do zębów z miękkim włóknem. Pocierajcie nimi srebrny przedmiot. Na sam koniec dokładnie opłuczcie srebro i wytrzyjcie (np. za pomocą papierowego ręcznika).

Jak posprzątać garderobę? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami:

Jak czyścić srebro?

Jeśli nie macie w domu pasty z małą ilością sodu, możecie skorzystać także z kurzych jaj. Jak wykonać taki zabieg? Najpierw musicie ubić pianę z białka, a następnie nanieście ją na powierzchnię srebra. Przez pewien czas powinniście pocierać ją flanelą. Gdy uzyskacie zadowalający efekt, spłuczcie pianę letnią wodą

Domowe sposoby na czyszczenie srebra: kwaśne mleko

Kolejna metoda polecana jest zwłaszcza w przypadku czyszczenia większych przedmiotów. W tym celu będziecie potrzebowali kwaśnego mleka.

Przed zabiegiem musicie przemyć mydłem i opłukać wybrany przedmiot. Następnie wstawiacie go na mniej więcej 30 minut do kwaśnego mleka. Na sam koniec opłuczcie srebrny przedmiot i polerujcie szmatką. 

Więcej o: