Kwiaty wiosny. Które kwitną właśnie teraz?

Jakie kwiaty kwitną wiosną? Najbardziej popularne z nich to: przebiśniegi, krokusy oraz Irysy.

Jakie kwiaty kwitną wiosną? Tego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu. I nie są to tylko najbardziej popularne krokusy.

Zobacz wideo Jak szybko i w prosty sposób pozbyć się osadu z wazonu. Dowiesz się z naszego wideo:

Jakie kwiaty kwitną wiosną?

Wiosna jest już z nami od kilku dni. Warto jednak wiedzieć, że niektóre kwiaty mogą kwitnąć już w lutym. Oczywiście o ile pozwoli im na to pogoda. A jak wiemy, w Polsce bywa ona bardzo kapryśna i nieprzewidywalna. Aby kwiaty zakwitły, mrozy muszą ustąpić, temperatura nie może być poniżej 0.

Jakie kwiaty kwitną wiosną? Przebiśniegi

Przebiśneg, inaczej śnieżyczka przebiśnieg, to jeden z najbardziej popularnych oznaków wiosny. Warto jednak wiedzieć, że w Polsce podlega ochronie gatunkowej częściowej. Co to oznacza? Że jest to gatunek dziko rosnącego wiosennego kwiata, który zagrożony jest wyginięciem. Dlatego przebiśniegów nie wolno niszczyć, zrywać, zbierać, niszczyć ich siedlisk, sprzedawać, nabywać, a także przewozić przez granicę Polski.

Jakie kwiaty kwitną wiosną? Krokusy

Krokusy to kolejne niezwykle popularne kwiaty wiosenne. Mają piękne kolory, a najczęściej spotykamy fioletowe, żółte oraz białe. Warto wiedzieć, że krokusy to rośliny mrozoodporne.

Jakie kwiaty kwitną wiosną? Irysy

Irysy to kolejne piękne kwiaty, które zwiastują wiosnę. Można je spokojnie hodować w ogrodach - nie są trudne w uprawie.

Więcej o: